• Головна / Main Page
 • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Ірландія та Україна: нові горизонти торговельних відносин та інвестицій

  Опубликовано: 2024-06-24 12:00:05

  Міжнародні торговельні відносини між Україною та Ірландією набувають нових розмірів, підтверджуючи високий потенціал співпраці не лише в економічній сфері, але й у зміцненні дружніх міждержавних зв'язків. Про це стало відомо під час вебінару, організованого Дублінською торговою палатою, де обговорювалися питання інвестицій та торгівлі між двома країнами.

  Одним із ключових аспектів стали інвестиції. За словами В'ячеслава Овечкіна, директора Департаменту інвестицій Міністерства економіки України, у 2023 році ірландські компанії вклали в українську економіку значну суму, що перевищує 4 мільярди євро. Це свідчить про довіру та готовність до подальшого розвитку співпраці.

  Заходи також стали майданчиком для підписання Меморандуму про взаєморозуміння між учасниками, що включали представників уряду України, Ірландської торгової палати та ключових ірландських корпорацій, що активно працюють на українському ринку.

  Економічні показники також підкріплюють динамічний розвиток взаємообміну між країнами. У 2023 році Ірландія імпортувала товарів з України на суму майже 25 мільйонів євро, що свідчить про зростання на 29% порівняно з 2018 роком. Водночас експорт ірландських товарів до України склав 45 мільйонів євро.

  Розвиток торговельних відносин між двома країнами визначається не лише економічними вигодами, але й підтримкою людських зв'язків і моральної підтримки. За словами Лариси Герасько, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Ірландії, силова стабільність та підтримка у складні часи є критично важливими для обох країн.

  Великі ірландські компанії, такі як CRH і Kingspan, активно вкладають у розвиток української інфраструктури. CRH за останні 25 років інвестувала понад півмільярда доларів у проекти українського будівництва, що свідчить про довгострокову спроможність та віру в потенціал України. Водночас Kingspan планує вкладати 300 мільйонів доларів у Західну Україну, що дозволить створити нові робочі місця та сприятиме загальному відновленню регіону.

  Загалом, активізація торговельних відносин та інвестиційних проектів між Україною та Ірландією підтверджується позитивними тенденціями та високим рівнем довіри. Продовження співпраці сприятиме не лише економічному зростанню, але й спільній підтримці у складних міжнародних викликах.

  e-news.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.