Чи часто ми замислюємося над тим, як ми розмовляємо зі своїми дітьми? Батькам потрібно говорити дитині ці фрази день у день, і тоді ваші відносини помітно покращаться. Якщо звернути трохи більше уваги на процес спілкування з дитиною, то багато хто з нас з подивом виявлять, що найчастіше використовують, так званий, «командний» стиль спілкування.
Ми немов «натаскуємо» малюка за допомогою сухих інструкцій до норми поведінки, не приділяючи часу розмовам «по душам». Ще більш глибоким і неприємним буде здивування, якщо виявиться, що в спілкуванні з дитиною ви вибрали стратегію мовчання. Як це не сумно, але є й такі батьки, які взагалі майже не розмовляють зі своїми дітьми …
А між тим переоцінити значимість повноцінного спілкування дорослого і дитини практично неможливо!
Батькам потрібно розуміти значення спілкування з дитиною
Спілкування — це не просто слова, які йдуть у порожнечу. Це розвиток дітей, отримання нової інформації, навчання … Дорослішання крихти відбувається в оточенні багатьох тисяч слів, і (тільки уявіть!) Кожне з них залишає глибокий слід в дитячій психіці!
Що таке слова? Одяг наших думок … І, подібно тканини, слова можуть бути чистими, світлими, приємними, а можуть колоти, здавлювати і поранити. Тому нескладно вивести пряму залежність між психологічним станом дитини і світом слів, в якому він перебуває більшу частину часу. Чим цей світ добрішим і радіснішим, тим більш щасливою стає життя малюка. Так чи варто нехтувати словами або жаліти їх для своєї дитини, якщо вже від пари фраз, вимовних щодня, він може стає сильніше, розумніше, впевненіше і добрішим?
Батькам потрібно пам’ятати про це
Вчені встановили, що саме щоденне повторення деяких фраз батьками здатне впливати на характер дитини найкращим чином. І «боягуз» перетвориться в впевнену людину, а «плакса» — в інтелектуально обдарованого і дотепного базіку … Додайте в свій «батьківський» словничок хоча б декілька з цих чарівних фраз і застосовуйте їх, тільки чесно, хоча б пару разів на день . Ну, а далі вам залишається тільки спостерігати за подіями чудесами в ваших дитячо — батьківських відносинах.
Що батькам потрібно говорити дітям:
Я тебе люблю.
Я дуже за тобою скучила за весь день.
Я так рада за тебе!
Який же ти в мене молодець!
Я тобою пишаюся!
Мені дуже приємна твоя допомога.
Дякую!
Мені дуже важливо, що ти про це думаєш!
Я тебе підтримую!
Я розумію тебе!
Я тебе чую!
Я з тобою!
Я тобі допоможу!
Ти дуже гарний.
Ти у мене такий розумний, кмітливий!
Ти маєш рацію, я згідна!
Про що ти зараз думаєш?
Що ти зараз відчуваєш?
Ти можеш розраховувати на мене.
Я завжди тобі допоможу.
Мені з тобою дуже цікаво!