• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • У чому полягають переваги насіння льону для здоров’я

    Опубликовано: 2022-05-09 07:24:35

    Лляне насіння є крихітним, але потужним резервуаром здоров’я. Багато століть людство використовує його не лише як різновид їжі, але й з лікувальною метою, інформує Ukr.Media.

    Покращення травлення

    У раціоні більшості з нас не вистачає клітковини. Середньостатистична доросла людина отримує лише 15 г харчових волокон на день, але ж рекомендується 25 г для жінок і цілих 38 для чоловіків. У двох столових ложках подрібненого лляного насіння 16 % добової потреби у клітковині для жінок і 11 % для чоловіків. Волокна покращують травлення і запобігають закрепи, а також борються зі здуттям живота.

    Схуднення

    Лляне насіння багате на розчинну клітковину, яка викликає тривале відчуття ситості. А чим більш ситими ми почуваємося, тим меншою є ймовірність переїдання. Ще у 2017 році метааналіз досліджень показав, що лляне насіння допомагає з втратою ваги, особливо дуже гладким людям.

    Здоров’я серця

    Однією з найбільших переваг лляного насіння є високий вміст рослинних кислот омега-3. Наш організм не здатний виробляти їх самостійно, тому потрібно налягати не лише на жирну рибу, але й на насіння. Воно зміцнює здоров’я серця і знижує ризик розвитку інфарктів та інсультів.

    Зниження рівня холестерину

    Безумовно, насіння льону не замінить ліки з категорії статинів, що скорочують показники «поганого» холестерину. Але відразу кілька досліджень показали, що це насіння корисне для людей, які страждають на атеросклероз. Розчинна клітковина пов’язує холестерин і наче виштовхує його з організму.

    Боротьба з гіпертонією

    Лляне насіння зменшує артеріальний тиск. До такого висновку дійшли вчені під час шестимісячного дослідження за участю 110 гіпертоніків. 30 г меленого лляного насіння на день дозволяли зменшити артеріальний тиск.

    Боротьба з раком

    У насінні льону містяться антиоксиданти, що борються з вільними радикалами. А ці молекули кисню можуть стати причиною розвитку злоякісних новоутворень.

    aspekty.net

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.