• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Шведи перевірили різні схеми вакцинації, розрахували ефективність проти симптомів COVID-19
  Опубликовано: 2021-10-22 14:00:08

  Ефективність комбінування дози AstraZeneca з дозою мРНК-вакцин (Moderna або Pfizer) в запобіганні появи симптомів COVID-19 у тих щеплених, хто все ж заразився, значно вища, ніж у вакцинації з використанням двох доз AstraZeneca. До такого висновку дійшли вчені у Швеції, про що повідомили в The Lancet.

  Серед вакцинованих двома дозами в цій країні до 5 липня 2021 року (майже 3,5 млн осіб) були набрані для дослідження групи з:

  а) 94 569 осіб, щеплених за схемою AstraZeneca→Pfizer:
  б) 16 402 – AstraZeneca→Moderna;
  в) 430 100 – AstraZeneca→AstraZeneca.

  Також були відібрані 180 716 нещеплених. За базовий рівень узято дату введення другої дози з такою ж датою у відповідного нещепленого. Відстежували появу ковіду із симптомами не раніше ніж через 14 днів після базового рівня.

  В результаті розрахована ефективність вакцинації склала 67% для схеми AstraZeneca→Pfizer, 79% для AstraZeneca→Moderna і 50% для AstraZeneca→AstraZeneca.

  Під час об'єднання та аналізу двох змішаних схем була виведена сумарна ефективність 68%. Це значно вище 50% гомологічної схеми тільки з "астрою".

  "Результати показують, що використання схеми AstraZeneca→мРНК – ефективна альтернатива для підвищення колективного імунітету проти COVID-19, зокрема проти дельта-штаму, який домінував у підтверджених випадках протягом періоду дослідження", – пишуть автори дослідження.

  Евгений Пилипенко

  ЛIГАБiзнесIнформ

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.