• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Більшість українців упереджені до влади, декомунізації та ЗМІ

    Опубликовано: 2015-10-06 15:22:17

    Кожен другий українець є упередженим до влади (49%), кожен третій (35%) до реформи декомунізації та засобів масової інформації (29%). Такі результати всеукраїнського дослідження «Конфлікт в медіа, медіа в конфлікті», яке провела соціологічна агенція «ФАМА» на замовлення ГО «Львівський медіафорум» та «Школи журналістики УКУ» за сприяння Посольства Великої Британії в Україні.

    В рамках дослідження визначали ризики конфліктності серед українців щодо чутливих тем: влада, медіа, мобілізація, демобілізація, декомунізація, внутрішньо переміщені особи та можливий вплив пропаганди на лояльність чи упередженість.

    На упередженість опитаних до ЗМІ впливає їхня чутливість до пропаганди. Особливо це помітно щодо тих, які висловлюють свою цілковиту упередженість до українських ЗМІ: серед українців, які піддаються впливу пропагандистських повідомлень, 39,4% висловлюють крайню упередженість до їхньої діяльності.

    На ставлення українців до внутрішньо переміщених осіб не впливає їхній власний досвід спілкування з ними. Упередженість проявляється і серед тих, які не мали контакту з переміщеними особами. На ставлення українців до ВПО також впливає пропаганда: серед тих, які піддаються її впливу, 70,7% є помірно або цілком упередженими. Ставлення до  ВПО не залежить від регіону проживання українців.

    Ті українці, які піддаються повідомленням пропагандистського змісту, більше схиляються до упередженості щодо демобілізованих та процесу мобілізації загалом. Непомітним є вплив регіону проживання українців на їхнє ставлення до мобілізації. Натомість, це впливає на ставлення щодо демобілізованих. На Заході значно менше тих, які висловлюють свою упередженість до демобілізованих (лише 6,9% на противагу 14,3% в Північній Україні, 19,8% - Східній, 16,7% - Центральній та 11,5% в Південній Україні). На ставлення українців до мобілізації чи демобілізованих не впливає наявність досвід спілкування з демобілізованими співвітчизниками чи факт мобілізації когось із членів родини.

    Не меншу упередженість, аніж до влади, українці виражають до такої владної реформи як декомунізація. Загалом, такі настрої присутні у 89,5% опитаних. До тих, які проти неї з ідеологічних міркувань долучились і ті, які вважають, що вона не на часі, сприймаючи її дуже поверхово. На ставлення українців до декомунізації не впливає їхнє сприйняття чи несприйняття проросійської пропаганди. Натомість, в ставленні до декомунізації відчутна регіональна диференціація. На Заході порівняно вища частка тих, які є помірно лояльними до реалізації цієї реформи.

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.