У п’ятницю, 28 листопада в Українському кризовому медіа-центрі відбулася прес-конференція, присвячена стану справ із розслідуванням злочинів проти учасників Революції Гідності.
За ініціативи Громадського сектора Євромайдану та народного депутата України Ігоря Луценка у Верховній Раді буде створено Комісію з питань притягнення до відповідальності осіб, причетних до злочинів, скоєних під час Євромайдану.
Учасники прес-конференції:
• Ігор Луценко, громадський діяч, народний депутат України;
• Олег Слабоспицький, співкоординатор Громадського сектора Євромайдану;
• Віталій Титич, адвокат, який захищає інтереси постраждалих під час Євромайдану;
• Катерина Оверченко, свідок розгону студентського Майдану 30.11.2013.
«День розгону студентського Майдану 30 листопада 2013 року безповоротно змінив нашу історію. Він усе далі від нас, і ті, хто пролив людську кров на Майдані, сподіваються, що час працює на них. Що ми поступово забудемо про це, відволічемося на різні поточні проблеми. Але ми пам’ятаємо. Доки зло не покаране – воно тільки зростає та множиться», – говорить Олег Слабоспицький.
За ініціативи Громадського сектора Євромайдану та народного депутата України Ігоря Луценка у Верховній Раді буде створено Комісію з питань притягнення до відповідальності осіб, причетних до злочинів, скоєних під час Євромайдану. Ця комісія за участі народних депутатів України з різних фракцій здійснюватиме громадський і депутатський контроль за ходом розслідування злочинів проти мирних протестувальників під час Революції Гідності по всій Україні.
«Ця комісія буде безсила, якщо не буде громадського тиску. Я радий відгукнутися на ініціативу Громадського сектора Євромайдану. Думаю, разом ми зможемо досягнути результатів», – заявив Ігор Луценко.
Крім того, на прес-конференції було оприлюднено зведені й узагальнені дані про кількість постраждалих та покараних за злочини в період Євромайдану, а також відповідь державних органів щодо ходу розслідувань станом на листопад 2014 року.
«Я як свідок Майдану хочу, щоб винних у злочинах було покарано в правовий спосіб, щоб не сталося народного покарання у вигляді погромів», – запевнила Катерина Оверченко.
Незалежні спостерігачі – представники Євромайдан SOS, Центр інформації про права людини, Центр громадянських свобод та групи громадського спостереження «ОЗОН» – змогли потрапити на 82 судові засідання, де розглядалися злочини, скоєні проти учасників Євромайдану. За даними, зібраними громадськими активістами, загалом під час протестних акцій в Україні в період із 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року загинули або отримали травми в цей період, внаслідок яких потім померли, 115 осіб.
Офіційні звіти про стан розслідування цих та інших злочинів, скоєних під час Євромайдану, виглядають наступним чином.
ГПУ
- ведеться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом загибелі 77 осіб та спричинення вогнепальних поранень 180 особам під час масових протестів у період з 20.01-21.02.2014;
- повідомлено про підозру Януковичу, Захарченку, Пшонці, Шуляку, Ратушняку, Якименку, Лекарю, Кусюку;
- підозра Садовнику;
- підозра у перевищенні службових повноважень та перешкоджанні організації та проведенню зборів і мітингів 30.11.2013: Попову, Сівковичу, Коряку, Федчуку, Мариненкові.
На цей час слідчими територіальних органів прокуратури розслідується 30 кримінальних проваджень категорії Євромайдан, у 3 з них досудове розслідування зупинено через розшук підозрюваних, до суду направлено 7 обвинувальних актів стосовно 13 осіб. Підозра – 27 особам.
За фактами безвісного зникнення зареєстровано 106 заяв і повідомлень про зникнення учасників акцій протесту. З них 39 фактів занесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
МВС
- за фактами заподіянь тілесних ушкоджень у період з 21.11.2013 по 21.02.2014 відкрито 137 кримінальниз проваджень, з них 132 надіслано до ГПУ;
- у 5 кримінальних провадженнях за фактами заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень 5 особам слідчими проводяться необхідні розшукові дії;
- за фактами вбивств розпочато 74 провадження і передано ГПУ;
- за фактами зникнення осіб – 39 кримінальних проваджень, з яких 33 закрито, а 6 інших – ведеться досудове розслідування.
«Важливо, щоб відбулося розслідування навіть відносно поламаної техніка під час ночі першого розгону, бо це є ключем до розслідування решти злочинів, включно із вбивствами», – наголосив Віталій Титич.
|
Новости рубрики:
Як урізноманітнити інтимні стосунки з коханою: поради для покращення близькості
Closure of the highest mountain pass in Ukraine: car traffic will be suspended for five months Рівень довіри до СБУ досяг рекордних показників завдяки ефективним спецопераціям На чем специализируется врач неотложных состояний? Перехід на зимовий час: Україна переводить годинники на годину назад Найпопулярніші кольори нових автомобілів на українському ринку у 2024 році L'Ukraine est confrontée à une crise démographique : la part de la population de plus de 65 ans a atteint un record Forecasts regarding the return of Ukrainian refugees: up to 3.3 million may remain abroad |