15 сен, 14:15
Випускники обиратимуть, який предмет їм здавати, зважаючи на заклад і спеціальність, куди вони планують вступати, пояснили в УЦОЯО.
Український центр оцінювання якості освіти впроваджує окремий тест ЗНО з української мови у 2021 році.
Про це повідомили у пресслужбі центру 11 вересня.
Як пояснили в УЦОЯО в коментарі LIGA.Life, таким чином вони виконують наказ Міністерства освіти і науки №945.
Згідно з наказом, у 2021 році визначено 12 предметів для ЗНО, замість 11, як було раніше.
Але це зовсім не означає скасування обов’язкової здачі ЗНО з української літератури, наголосили в центрі.
Тепер буде окремий предмет Українська мова і окремий – Українська мова і література.
Випускники обиратимуть, який предмет їм здавати, зважаючи на заклад і спеціальність, куди вони планують вступати.
"Це вибиратиме заклад, який формуватиме пропозицію, який студент йому потрібен – чи студент, який має знання з української мови чи все ж українська мова і література", – пояснили в центрі.
УЦОЯО вже сформував два зошити із завданнями з української мови і з української мови та літератури.
Обидва тестування проводитимуть в один день. Якщо це велике місто – сесії проведуть в різних пунктах тестування, а як ні – в одному пункті, але в окремих аудиторіях.
Як пояснила заступниця директора УЦОЯО Тетяна Вакуленко, у тесті з української мови буде 40 завдань – 39 тестів та одне розгорнуте завдання. А ЗНО з мови та літератури матиме 24 завдання з української літератури, 39 тестів та 4 завдання, які вимагають короткої відповіді, та одне розгорнуте завдання з української мови.
Якщо випускник хоче подавати документи у декілька закладів вищої освіти, один з яких може вимагати тільки українську мову, а інший – українську мову і літературу – випускник має здавати українську мову і літературу.
"І вступник матиме результати Державної підсумкової атестації, результат з української мови, і української мови і літератури", – пояснили в УЦОЯО.
Наразі в Директораті вищої освіти МОН укладають умови прийому до закладів вищої освіти 2021 року. Найближчим часом на сайті міністерства оприлюднять проєкт для громадського обговорення. І на підставі умов прийому кожен навчальний заклад до кінця грудня 2020 року має оприлюднити правила прийому.
Предмети розділили, бо тест оновлений і він стосується Державної підсумкової атестації, пояснили в центрі. У наказі МОН сказано, що результати ЗНО за шкалою 1-12 балів із чотирьох навчальних предметів (українська мова або українська мова і література, математика, історія або іноземна і ще один – на вибір) зараховуються як оцінки за ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти.
Катерина Амеліна
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/489757.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua