• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Президент передає привіт боржникам

    Опубликовано: 2017-04-07 08:37:34

    Президент наприкінці березня в терміновому порядку вніс на розгляд парламенту законопроект, який дозволить списувати практично безакцептно (беззаперечно) гроші з банківських карток українців. Йдеться про проект закону № 6232 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

    Текст закону вміщує майже 800 сторінок – по суті, у ньому викладено нові редакції Господарського й  Цивільного процесуальних кодексі України. Проте в нетрях процесуальних норм сховали варті уваги громадськості положення щодо стягнення заборгованості з боржників. «Публічний аудит» вказує, яку загрозу він несе для звичайних людей.

    Так, пропонується створити Систему автоматизованого арешту коштів (ст. 15 Цивільного процесуального кодексу, ст. 7 Господарського процесуального кодексу, ст. 9–1 Закону України «Про виконавче провадження»). Ця система дозволить максимально оперативно арештовувати грошові кошти, які містяться на банківських рахунках, а отже, ваша банківська картка буде автоматично заблокована.

    Вказівку щодо арешту вноситимуть судді на підставі відповідної ухвали суду, скріплюючи її електронним цифровим підписом.

    «Гарант замість того, щоб дотримуватися Конституції і стежити, аби права людини в нашій країні не порушувалися, вносить до парламенту законопроект, яким дозволить практично безакцептно списувати гроші з банківських карток українців, у яких виникла, до прикладу, комунальна заборгованість. Причому, незважаючи на те, що людина може ці борги оскаржити, бути з ними незгодною, запустити апеляційну процедуру», – коментує президентські норми керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.

    За його словами, всі ці зміни розроблені в першу чергу для того, щоб простіше було забирати гроші. Адже на сьогодні заборгованість населення тільки за послуги ЖКГ сягає понад 25 млрд грн, а з 1 січня 2017 року не можна звернути стягнення на майно з боржника за комунальні послуги, якщо сума цієї заборгованості не перевищує 64 тис. грн.

    «Ось, чому поспішає Президент внести цей законопроект у Парламент замість того, щоб розібратися з необґрунтованою ціною на газ, навести лад в економічній політиці, аби таких боргів настільки масово не виникало», – додає він.

    Втілювати в життя рішення суду буде державний виконавець. Такий механізм дозволить оперативно інформувати банки щодо необхідності здійснення арешту коштів, що перебувають на банківських рахунках боржника.

    Крім того, створюється Єдиний державний реєстр виконавчих документів, куди передбачається обов’язкове внесення всіх виконавчих документів, на підставі яких має здійснюватися примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб).

    Для доступу виконавців до інформації також паралельно пропонується внести зміни до ст. 62 Закону України  «Про банки та банківську діяльність». Так, інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками суду чи державному виконавцю у зв’язку з виконанням рішення про арешт коштів.

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.