• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • НОВА АРТ-РЕЗИДЕНЦІЯ УКРАЇНЦІВ В ЄВРОПІ

    Опубликовано: 2016-06-29 08:40:55

    Арт-проект «Від спільного кореня»
    м. Клементовіце, Польща

    Організатори:

    Міжнародний симпозіум сучасного мистецтва «БІРЮЧИЙ» – Геннадій Козуб
    Фонд Спілки Поляків міста Києва – Владислав Зварич, Ольга Бочкар
    Комплекс шкіл агробізнесу ім. М. Ратая – Збіґнєв Турковський

    Під почесним патронатом Генерального Консула України в Любліні

    Протягом двох тижнів з 27 червня до 10 липня понад 10 молодих та іменитих українських художників, резидентів «Бірючого», житимуть і працюватимуть на базі Комплексу шкіл агробізнесу ім. М. Ратая у містечку Клементовіце (Zespół Szkół Agrobiznesu im. Macieja Rataja w Klementowicach) Люблінського воєводства.
    Концепція першого проекту «Від спільного кореня» базується на метафорі кореня як основи, початкової, базової складової будь-якої структури, як поняття, що використовується в біології, філології і математиці.
    «Проект має на меті вчергове привернути увагу до питань переосмислення минулого та інтеграції в нові суспільно-економічні й культурні моделі, до теми освіти та еміграції, сприятиме формуванню нових методів вирішення цих завдань, стане вагомим внеском в культурну комунікацію між Україною і Польщею, а також між арт-спільнотою й широкою аудиторією» – говорить куратор проекту Наталія Маценко
    В арт-резиденції з різними медіа – скульптурою, об'єктами, настінними розписами, живописом, графікою, фото, відео, міждисциплінарними дослідницькими проектами працюватимуть різноманітні і яскраві  автори, відомі у світовій художній спільноті – скульптор Назар Білик, автор інсталяцій, живопису і перформер Мирослав Вайда, засновник Excel-арту та автор об'єктів Олексій Сай, фотограф Анна Бекерська, живописці і графіки Нікіта Кравцов та Каміль Саньє, живописці, авторки відео та інсталяцій Ксенія Гнилицька та Аліна Якубенко, графік Стас Волязловський, режисер і відео-артист Юрій Єфанов, райтер і живописець Apl315, стріт-артист і майстер летерінгу Закентій Горобйов, дослідник і медіа-артист Антон Лапов. Всі художники – впізнавані і виразні, поліфонічні в своїй творчості, учасники відомих арт-груп, багатьох міжнародних проектів, лауреати мистецьких премій та конкурсів.

    Перша поїздка до Польщі передбачає спостереження, збір інформації, розвідку, в процесі якої художники створюватимуть живопис, графіку, фото і відео-роботи, скульптури й об'єкти, міждисциплінарні проекти. Також передбачаються лекції та майстер-класи, зустрічі вітчизняних художників з польськими митцями, арт-критиками і менеджерами культури. Наприкінці резиденції на території Школи відбудеться виставка створених робіт, яку згодом презентують в Києві. За результатами роботи буде видано каталог.

    Про Фонд Спілки Поляків міста Києва
    Вже другий рік поспіль триває програма навчання дітей з України у польських учбових закладах, основною метою якої є забезпечення культурного обміну, зміцнення і розвиток дружніх відносин між дітьми та молоддю обох країн. Заради цього Фонд здійснює численні заходи, покликані підвищити інтерес молоді до українських та польських традицій, їх збереження та популяризації класичної і сучасної української культури в Польщі та польської культури в Україні. Цього року Фонд, спільно з Комплексом шкіл агробізнесу ім. М. Ратая, розпочинає черговий проект: створення на базі Школи в м. Клементовіце міжнаціональної діалогової платформи з метою обміну досвідом у сфері освіти (в т. ч. щодо створення умов для розвитку креативного мислення й толерантного світогляду в середній освіті).
    Про Міжнародний Симпозіум сучасного мистецтва «БІРЮЧИЙ»
    Наймасштабніша та одна з перших українських арт-резиденцій, яка протягом останніх кількох років активно займається децентралізацією в українському культурному просторі та налагодженням міжнародної комунікації, популяризацією українського мистецтва не лише в регіонах, але й за кордоном. За цей час у резиденції крім українських художників взяли участь автори з Італії, Росії, Нідерландів, Австрії, Чехії, Німеччини, Британії, США. Діяльність проекту нині не обмежується перебуванням і роботою художників на о. Бірючий, виставками й каталогами. За останні кілька років на рахунку «Бірючого» з'явився проект обміну резидентами з італійською програмою RESO та інтервенція до промислового містечка Іршанськ у Житомирській області.  Наступний крок буде здійснено в напрямку Польщі – близького сусіда, держави, з якою Україна має тісні зв'язки та тривалу історію комунікації у сфері культури.

    Учасники проекту:
    Apl315
    Анна Бекерська
    Назар Білик
    Мирослав Вайда
    Стас Волязловський
    Ксенія Гнилицька
    Закентій Горобйов
    Юрій Єфанов
    Нікіта Кравцов
    Антон Лапов
    Олексій Сай
    Каміль Саньє
    Аліна Якубенко

    Куратор: Наталія Маценко

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.