• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Переселенці активно користуються програмою єОселя

    Опубликовано: 2025-10-10 14:00:33

    З 10 вересня 2025 року в Україні діє оновлений механізм державної підтримки для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та мешканців прифронтових регіонів — пільгове кредитування на придбання власного житла в межах програми “єОселя”. Вже за перший місяць дії урядової постанови подано 100 заяв на участь у цій програмі.

    Про це повідомила заступниця міністра соціальної політики, сім’ї та єдності Тетяна Кірієнко, наголосивши, що забезпечення переселенців житлом залишається одним із найнагальніших викликів державної політики. Саме тому уряд передбачив механізм компенсації до 70% вартості житла для людей, які втратили домівку або мешкають у зонах, близьких до бойових дій.

    За словами посадовиці, учасники програми можуть отримати державну компенсацію не лише на перший внесок, а й на щомісячні платежі протягом року. Додатково покриваються витрати, пов’язані з оформленням кредиту. “Маємо вже 100 поданих заяв, а на спеціальні банківські рахунки умовного зберігання вже перераховано близько 600 мільйонів гривень”, — зазначила Кірієнко.

    Фінансування програми здійснюється за рахунок державного бюджету, однак до процесу можуть долучатися й міжнародні партнери, благодійні фонди та місцеві громади. Останні мають змогу дофінансовувати кредити для переселенців, які оселилися на їхній території, щоб підтримати фахівців і зміцнити місцеву економіку.

    Перший кредит за цією програмою вже отримала родина переселенців із Донецька, яка змушена була покинути рідне місто ще у 2014 році. Сім’я придбала квартиру на етапі будівництва в Києві, і вже найближчим часом новобудову буде введено в експлуатацію.

    Нагадаємо, що 10 вересня 2025 року уряд ухвалив постанову про розширення програми “єОселя”, що передбачає нові категорії отримувачів. Скористатися нею можуть внутрішньо переміщені особи, внесені до державного реєстру, а також мешканці прифронтових регіонів. Подати заявку можна через мобільний застосунок “Дія”, після чого рішення щодо надання іпотечного кредиту ухвалює банк-партнер програми.

    Водночас уряд уточнив: отримувачі підтримки в межах “єОселі” не можуть одночасно користуватися іншими державними програмами житлової допомоги, такими як субсидії на оренду житла або виплати на проживання для ВПО. Такий підхід, за словами представників Мінсоцполітики, дозволить зробити допомогу більш цільовою та ефективною.

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.