Європейський союз прийняв закон про штучний інтелект, який став найбільшим набором правил для цієї сфери. Парламент Європарламенту затвердив цей закон, спрямований на забезпечення безпеки, дотримання основних прав і захист демократії, верховенства закону, а також стимулювання інновацій та зроблення Європи лідером у цій області.
Про це повідомила пресслужба Європарламенту. Документ встановлює зобов'язання щодо штучного інтелекту, враховуючи його потенційні ризики та рівень впливу. Він набуде чинності після підписання державами-членами та публікації в Офіційному журналі ЄС.
Очікується, що країни ЄС офіційно підтвердять цей закон у травні, і його почнуть застосовувати у 2026 році, хоча деякі положення набудуть чинності раніше, передає Reuters. Регламент, узгоджений на переговорах з державами-членами у грудні 2023 року, був схвалений депутатами Європарламенту.
Проте, зауважується, що деякі компанії вважають цей закон занадто суворим, а цифрові регулятори - недостатньо ефективним. Цей закон може визначити, як керуватимуть штучним інтелектом у західному світі, особливо з урахуванням відсутності подібного законодавства у Сполучених Штатах.
"Європа тепер є світовим установлювачем стандартів у галузі надійного штучного інтелекту", - заявив європейський комісар з питань внутрішньої торгівлі та послуг Тьєррі Бретон.
e-news.com.ua