• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Латвія збирається відновити призовну службу в армії
  Опубликовано: 2022-07-07 10:00:17

  Міністерство оборони Латвії ініціює запровадження загальної обов'язкової військової служби. Як передає LSM.lv, про це 5 липня заявив голова відомства Артіс Пабрікс.

  За словами міністра, чинна зараз система контрактної військової служби себе вичерпала. При цьому Міноборони планує поступовий перехід до обов'язкової служби протягом п'яти років.

  Так, з 1 січня 2023 року у відомстві хочуть розпочати перший етап, на якому заявки на службу зможуть подати добровольці. Очікується, що на цьому етапі лави Національних збройних сил поповнять 1 тисячу новобранців у перший рік.

  Призовним віком для чоловіків будуть 18-27 років. Жінки зможуть вступити на військову службу добровільно. Призов буде передбачено проводити двічі на рік - 1 січня та 1 липня, на строк 11 місяців - зі звільнювальним терміном у місяць та з можливістю їздити додому на вихідні.

  Призовникам виплачуватимуть компенсацію у 400 євро на повсякденні витрати, за держрахунок їм забезпечать харчування та проживання у казармах, а також спортивну інфраструктуру.

  На вибір призовники мають чотири види військ. Можливо буде включитися у військову службу або укласти п'ятирічний контракт на службу у лавах національної гвардії "Земессардзе" (20 днів участі у зборах щорічно). Передбачено буде ще курс командирів у вищій школі та альтернативну службу.

  Зазначимо при цьому, що ще у травні Пабрікс заявляв, що в найближчому майбутньому термінової служби у латвійській армії не буде, а якщо і буде прийнято таке рішення, то "потрібно розуміти, що служба в армії в європейській країні – зовсім не те, що багато хто пережив в армії за радянських часів".

  Нагадаємо, що раніше у Латвії вже діяла призовна армія, проте з 1 січня 2007 року країна перейшла на її професійне укомплектування. За даними на 2022 рік, у латвійській армії служать 6,5 тисячі осіб, у резерві знаходяться ще 15 тисяч, у парамілітарних формуваннях - ще 8,2 тисячі.

  Тимофій Бесп'ятов
   
  Інф. delo.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA является частью

  Free Ukraine Media Group

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.