• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Що відбувається з організмом людини, коли не вистачає вітаміну D
  Опубликовано: 2022-07-07 08:08:12

  Наслідки, про які потрібно знати.

  На сьогодні близько 1 мільярда людей у всьому світі мають високий або низький рівень дефіциту вітаміну D. Але навіть якщо організм зовсім трохи недоотримує його, це може призвести до серйозних наслідків, інформує Ukr.Media.

  Важливість вітаміну D

  Вітамін D є незамінною жиророзчинною живильною речовиною. Його в нашому організмі часто бракує. Але чому? Кожна клітина вашого тіла використовує або зберігає вітамін D. На жаль, продукти, які багаті на цей вітамін, не можуть позбавити від дефіциту. Це можна зробити з допомогою перебування на сонці та/або добавок.

  Причини дефіциту вітаміну D

  Він може виникнути, якщо:

  вашому організму бракує вітаміну D;
  він недостатньо засвоюється;
  якесь захворювання перешкоджає його засвоєнню.
  Екологічні фактори, вік, навіть раса, можуть збільшити ризик появи дефіциту.

  Хто потрапляє в групу ризику:

  Латиноамериканці та темношкірі;
  Вегани;
  Хто має непереносність лактози та/або алергію на молоко;
  Люди, які уникають вживання риби;
  Особи, які проводять багато часу в приміщенні;
  Ті, хто зловживає сонцезахисним кремом;
  Огрядні люди;
  Діти, яких не годували грудьми (або годували недовгий час);
  Вагітні або жінки, що годують;
  Якщо у вас була операція шунтування шлунка.
  На які захворювання може вплинути дефіцит вітаміну D?

  Серцево-судинні захворювання;
  Рак;
  Метаболічні проблеми;
  Респіраторні захворювання;
  Шкірні захворювання;
  Проблеми з м’язами;
  Проблеми з кістками;
  Неврологічні захворювання;
  Шлунково-кишкові захворювання.
  Дефіцит може погіршити симптоми цих хвороб. Але якщо ви від нього позбавитеся, то вам стане набагато краще. Звичайно, це не вилікує захворювання. Але симптоми ослабнуть.

  До чого призводить дефіцит вітаміну D?

  Втома

  Ви можете відчувати постійну втому без будь-якої причини. Причому не тільки ввечері, але і протягом всього дня. Навіть невеликий дефіцит вітаміну D може викликати головний біль і втому. Симптоми зазвичай зникають, коли ви поповнюєте запас цієї речовини.

  Нестача кальцію

  Кальцій є ще однією життєво важливою живильною речовиною. Вітаміни D сприяє його засвоєнню. Тому, якщо його бракує, збільшується ризик дефіциту кальцію. А це може призвести до інших захворювань.

  Біль у кістках

  Цей біль поширюється на суглоби. Його іноді списують на вік або артрит. Але насправді проблема може бути в іншому. Дефіцит провокує біль у кістках у будь-якій частині тіла. Але найчастіше під удар потрапляють ноги, спина і ребра.

  Депресія

  Дні короткі, сонця майже немає. Багато хто не здивований, що починає тривожитися в зимовий час. Але депресія може розвиватися не через погоду. А саме через браку вітаміну в організмі. Тому вона може виникнути в будь-який час року.

  Слабкий кістковий метаболізм

  Вітамін D життєво важливий для метаболізму ваших кісток. Вчені виявили зв’язок між низьким рівнем вітаміну D у жінок в постменопаузі та менопаузі і низькою щільністю кістки. Якщо щільність кістки низька, у вас більше ризику отримати перелом.

  Надмірне випадіння волосся

  Стрес — це не єдине, що викликає цей симптом. Вчені вважають низький рівень вітаміну D основним фактором ризику алопеція (випадіння волосся).

  Ожиріння і незрозуміле збільшення ваги

  Низький рівень вітаміну може також вплинути на збільшення ваги. Що допоможе у цьому випадку? Не тільки прийом добавок, але і зміна раціону.

  Яка добова потреба у вітаміні D?

  Рекомендована денна норма становить 400-800 МО (міжнародних одиниць). Ця цифра є узагальненою. Слід проконсультуватися з лікарем і перевірити свій рівень перед тим, як почати пити добавки.

  До чого призводить гіпервітаміноз D?

  Рівень кальцію в крові може стати занадто високим. Це зашкодить ниркам, призведе до втрати кісткової маси та багато чого іншого.

  Як боротися з дефіцитом вітаміну D?

  Їжте гриби, збагачені пластівці, рослинне молоко. Також засмагайте на сонці, але не забувайте про крем. Про прийом добавок краще запитати у свого лікаря.

  aspekty.net

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA является частью

  Free Ukraine Media Group

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.