Ющенко зустрівся з керівниками диппредставництв і міжнародних організацій

10 фев, 09:03

У Маріїнському палаці відбулася традиційна щорічна зустріч Президента України Віктора Ющенка і пані Катерини Ющенко з керівниками дипломатичних представництв та міжнародних організацій, акредитованих в Україні. Про це ELCOMART Политика повідомила прес-служба Президента.

На зустріч загалом було запрошено понад 300 гостей, серед них – понад 100 керівників дипломатичних представництв іноземних держав та міжнародних організацій, представлених в Україні. Зокрема в зібранні взяли участь представники таких організацій та структур, як ООН, ЮНІСЕФ, ОБСЄ, ЄБРР, Єврокомісія, Світовий банк, МВФ та інші.

У заході також взяли участь Прем’єр-міністр України Юрій Єхануров з дружиною, міністр закордонних справ Борис Тарасюк, Секретар РНБОУ Анатолій Кінах, Глава Секретаріату Президента Олег Рибачук з дружиною, урядовці та народні депутати України. Голова Верховної Ради Володимир Литвин не зміг бути присутнім на зустрічі, оскільки вона співпала з приїздом до Києва голів парламентів країн СНД.

У своєму виступі на початку зустрічі Президент України привітав гостей на традиційному зібранні. «Для мене зустріч з вами – це не просто нагода донести цьогорічні пріоритети внутрішньої та зовнішньої політики України. Перш за все, це хороша нагода подякувати всім вам за відвертий діалог, який ми вели впродовж минулого року», – сказав В. Ющенко. Глава держави висловив сподівання, що кожен із присутніх відчув реальні результати співпраці з новою українською владою, зокрема на рівні Секретаріату Президента.

В. Ющенко високо оцінив взаємопорозуміння між Україною та іншими державами і міжнародними організаціями, представники яких присутні на сьогоднішній зустрічі. Підбиваючи підсумки минулого року, Президент нагадав, що торік під час першої зустрічі він стисло презентував «дорожню карту» України на 2005 рік. «Сьогодні я можу з гордістю сказати: обраний нами курс витримав випробування на міцність», – сказав В. Ющенко, підкресливши, що нині можна говорити про нову відповідальність влади та реальний зміст таких понять, як свобода слова та верховенство права.

Президент оцінив минулий рік для України як насичений подіями і наголосив, що українська нація залишається вірною європейським принципам демократії. В цьому контексті Президент зазначив, що українська влада усвідомлює інтерес до України з боку світового співтовариства.

Глава держави наголосив, що цього року на порядку денному стоїть питання спрощення режиму перетину європейських кордонів для українських громадян як зустрічного кроку після аналогічних дій України. «Україна очікує на реальний прогрес у відносинах з ЄС і в інших сферах нашої співпраці», – сказав В. Ющенко.

«Сьогодні ми даємо чіткий сигнал Брюсселю – Київ готовий зробити свій внесок у зміцнення енергетичної безпеки Європи», – також зазначив Президент.

«Я впевнений, Україна перетвориться на потужний геополітичний магніт, що з новою силою притягуватиме іноземні інвестиції й технології», – сказав В. Ющенко.

Ще одним пріоритетом зовнішньої діяльності України в цьому році є робота над створенням системи регіональної стабільності та продовження політики добросусідських відносин з усіма країнами-сусідами, зазначив Президент України.

У свою чергу, Надзвичайний і Повноважний Посол Аргентини в Україні, дуаєн дипломатичного корпусу Мігель Анхель Кунео від імені своїх колег, акредитованих в Україні, підкреслив, що міжнародна спільнота протягом минулого року побачила значні зміни в Україні, які сталися з приходом нової влади. «Нове керівництво, яке прийшло до влади, мало єдину мету: змінити цю країну шляхом проведення реформ в усіх галузях. Перший рік роботи нової влади дійсно показав, що потік свіжого повітря потрапив до України», – сказав М. А. Кунео, додавши, що йдеться про динаміку в таких важливих для утвердження демократії питаннях, як свобода слова, зібрань та преси.

Звертаючись до Президента України, дуаєн дипломатичного корпусу підкреслив, що міжнародне співтовариство визнає надзвичайні зусилля Віктора Ющенка, які він докладав протягом минулого року, для піднесення України «на новий, вищий рівень економічного розвитку».

Він також підкреслив, що українська влада провела значну роботу з подальшого інтегрування України до світової спільноти.

Від імені дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні, Мігель Анхель Кунео зазначив, що країни та міжнародні організації, які вони представляють, готові підтримувати Україну на її подальшому шляху до поглиблення демократичних процесів та розбудови держави.

Під час зустрічі гості мали змогу подивитися концерт за участю камерного ансамблю «Київські солісти», Київського театру бальних танців та послухати виступи солістів Національної опери України Оксани Дикої та Дмитра Попова. Крім того, в Маріїнському палаці запрошені мали змогу оглянути експозицію картин українських художників та виставку виробів зі скла.

ELCOMART Политика


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/99669.htmlЧитайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua