На початку травня 2025 року міжнародні резерви України сягнули 46,7 млрд доларів США

08 май, 09:00

На початку травня 2025 року золотовалютні резерви України сягнули 46,7 млрд доларів США, що на 10,2% або 4,3 млрд більше, ніж у попередньому місяці. Про це повідомила пресслужба Національного банку України, наголосивши на ролі зовнішньої підтримки та стабілізації валютного ринку у формуванні цього результату.

Ключовими чинниками зростання резервів стали масштабні надходження від міжнародних партнерів та істотне скорочення валютної інтервенції з боку НБУ. Зокрема, у квітні Україна отримала 6,35 млрд доларів США на валютні рахунки уряду в Нацбанку. Найбільша частка — 4,861 млрд доларів — надійшла від Європейського Союзу в межах програми Ukraine Facility та ініціативи G7 ERA (Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine).

Крім того, 1,3 млрд доларів Україна отримала через механізми Світового банку, а ще 192 млн доларів — від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Окремо було залучено 992 млн доларів від уряду Великої Британії в рамках тієї ж G7-ініціативи ERA, однак ці кошти не були включені до складу міжнародних резервів через їхнє цільове призначення.

Поряд із надходженнями, уряд України виконував свої валютні зобов’язання: загальні витрати на обслуговування та погашення зовнішнього боргу склали 517,9 млн доларів. З цієї суми 299,2 млн доларів пішли на валютні ОВДП, 169,3 млн — на погашення боргу перед Світовим банком, і ще 49,4 млн — іншим міжнародним кредиторам. Також було сплачено 82,1 млн доларів США Міжнародному валютному фонду.

НБУ також повідомив, що чистий продаж валюти на міжбанківському ринку у квітні становив 2,208 млрд доларів — на 17,1% менше, ніж у березні. Водночас викуп валюти до резервів склав лише 17,5 млн доларів. Це свідчить про зменшення тиску на валютний ринок і підвищення його стійкості.

Поточний рівень міжнародних резервів дозволяє Україні покривати потреби в імпорті протягом 5,6 місяців. Для порівняння, на початку квітня резерви становили 42,38 млрд доларів, тобто лише за березень вони зросли на 2,23 млрд доларів або 5,6%. Ці позитивні тенденції зміцнюють фінансову стабільність країни на тлі продовження війни та зовнішніх економічних викликів.


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/581257.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua