20 дек, 16:00
Україна та Польща об'єднують зусилля для створення Східно-Європейського газового хабу, метою якого є забезпечення потреб регіону у природному газі, а також заміщення постачання енергоресурсу, яке раніше здійснювалось через Росію. Цей проект є важливою частиною стратегії енергетичної безпеки та диверсифікації джерел енергії для країн Центрально-Східної Європи.
Міністерство енергетики України повідомило, що новий газовий хаб базуватиметься на використанні інфраструктури, яка вже є в Україні та Польщі. Зокрема, українські підземні сховища газу (ПСГ) і польські LNG-термінали можуть стати основою нової бізнес-моделі, що заміщує російський газовий транзит через альтернативні джерела, зокрема зріджений природний газ (LNG).
Як зазначив заступник міністра енергетики України Микола Колісник, завершення транзиту російського газу відкриває нові можливості для розвитку конкурентних газових маршрутів, зокрема для збільшення частки LNG на європейському ринку. Він підкреслив, що інтеграція газових ринків двох країн на базі існуючої інфраструктури дозволить значно збільшити міждержавну потужність, що, в свою чергу, створить умови для розвитку торгівлі та забезпечення стабільних постачань газу.
За словами Колісника, Україна вже звернулась до польських партнерів з пропозицією підписати документи для започаткування розвитку нових точок "входу-виходу" газотранспортної системи (ГТС) між Україною та Польщею. Такі кроки дозволять збільшити потужності для транспортування газу та забезпечити ще більшу ліквідність цього регіону, роблячи його привабливим для міжнародних інвестицій і розвитку енергетичної співпраці.
Одним із ключових моментів для успіху цього проекту є запровадження довгострокових і середньострокових контрактів у бізнес-механізмах, подібних до тих, що діють у США. Така система дозволить Україні та Польщі зберігати необхідні обсяги газу для потреб всього регіону Східної Європи.
Микола Колісник додав, що нова пропускна спроможність між Україною та Польщею дасть можливість перенаправити ті обсяги природного газу, які раніше постачались з Росії, замінивши їх на постачання з інших джерел. Це також сприятиме посиленню енергетичної безпеки країн Східної Європи та їхньої незалежності від російських енергоресурсів.
Створення Східно-Європейського газового хабу стане важливим етапом на шляху до енергетичної незалежності України та її партнерів у регіоні, а також сприятиме диверсифікації джерел постачання енергії та розвитку нових енергетичних маршрутів.
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/575288.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua