Зменшення частки проблемних кредитів в українських банках: основні причини

02 авг, 09:00

Станом на 1 липня 2024 року в Україні зафіксовано значне зменшення частки непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі. Цей показник склав 34,6%, що на 2,8 відсоткових пункта менше, ніж на початку року.

Національний банк України повідомив, що обсяг NPL за перше півріччя 2024 року скоротився на 4,2 млрд грн, досягнувши 418,2 млрд грн. Це свідчить про позитивні зміни в банківському секторі, які відбулися завдяки ряду факторів.

Частка проблемних роздрібних кредитів зменшилася на 3,9 відсоткових пункти і тепер складає 19,6%. Це зниження є результатом зусиль банків, які спрямовані на поліпшення якості кредитного портфеля. Одночасно спостерігається прискорене зниження частки NPL у корпоративному кредитному портфелі, яке зменшилося на 1,9 відсоткових пункти і склало 42,2%.

Ключовими чинниками, що сприяли скороченню частки NPL, стали подальше нарощення банками обсягів гривневих кредитів високої якості, а також активне списання непрацюючих роздрібних кредитів, зокрема, банками з українським приватним капіталом. Ці дії допомогли зменшити загальний обсяг проблемних кредитів та поліпшити фінансову стабільність банківського сектору.

Попри досягнуті результати, відновлення платоспроможності боржників залишається рідкістю. Багато боржників не в змозі відновити свою платоспроможність, що вказує на необхідність подальших зусиль з боку банків і держави для поліпшення фінансової ситуації.

Зменшення частки NPL є важливим індикатором поліпшення фінансового стану банків і свідчить про позитивні тенденції в кредитуванні. Однак, для досягнення стабільного та сталого розвитку банківського сектору важливо продовжувати впроваджувати ефективні стратегії управління кредитними ризиками.


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/569277.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua