Очікування першої партії зброї від США: що відомо

23 апр, 13:00

10 квітня Палата представників США затвердила пакет допомоги Україні на суму 60,8 мільярда доларів. Тепер цей законопроект очікує розгляду в Сенаті та підпису президента Джо Байдена. Очільник США вже заявив, що негайно підпише закон, якщо його підтримають законодавці. Після цього Україна матиме змогу отримати першу партію військової допомоги.

Згідно з текстом законопроекту, Україна отримає 60,8 мільярда доларів, з них понад 23 мільярда будуть спрямовані на поповнення озброєнь та запасів. Також передбачено 13,8 мільярда на сучасне військове обладнання та 10 мільярдів економічної допомоги.

Лідер більшості в Сенаті, Чак Шумер, вже уклав угоду щодо підтримки пакету допомоги від США. Це відкрило шлях для голосування у верхній палаті, яке заплановане на 23 квітня.

Згідно із New York Times, поставки американської зброї в Україну можуть розпочатися незабаром після прийняття закону. Товари з запасів Пентагону в Німеччині будуть швидко доставлені залізницею на український кордон.

Поки не відомо, яка саме зброя буде відправлена до Києва у рамках цього пакету. Проте генерал-майор Патрік Райдер, прес-секретар Пентагону, вказав, що можливою опцією є більше боєприпасів для протиповітряної оборони та артилерії.

Планується також відправити додаткових військових радників до посольства США в Києві. Їхня мета — консультувати та підтримувати український уряд та військових, а не здійснювати бойові дії. Однак конкретні деталі щодо кількості персоналу поки не уточнюються з міркувань безпеки.


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/564864.htmlЧитайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua