Оподаткування нерухомості в Україні: Обов'язкові платежі та податок на розкіш

31 янв, 18:00

При купівлі-продажу нерухомості в Україні, сторонам доводиться зіткнутися з рядом обов'язкових платежів, таких як державне мито, податок на дохід фізичних осіб (ПДФО), військовий та пенсійний збір.

Державне мито становить 1% від вартості нерухомості та є оплатою за нотаріальне посвідчення права власності, що переходить від продавця до покупця. Покупець, з свого боку, зобов'язаний внести 1% від вартості майна у вигляді пенсійного збору.

ПДФО, який сплачується продавцем, залежить від кількох факторів. Перший продаж квартири у році не оподатковується ПДФО, але при подальших продажах ставка може бути 5% або 18%, враховуючи тривалість володіння та кількість продажів.

Покупець також сплачує військовий збір у розмірі 1,5% від вартості нерухомості, додатково до ПДФО. Щорічно власникам нерухомого майна нараховується податок на розкіш для об'єктів з площею від 60 кв. м. для квартир і 120 кв. м. для будинків.

Ставка податку на розкіш визначається рішенням місцевої ради та обчислюється у відсотках від мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного року, не перевищуючи 1,5% за квадратний метр. Сплату податку слід здійснити до 1 липня наступного року.

Для власників об'єктів нерухомості площею понад 300 кв. м. (для квартир) та 500 кв. м. (для будинків), податок збільшується на 25 тисяч гривень щорічно. Онлайн-калькулятор дозволяє розрахувати очікувані податкові обов'язки.


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/561169.htmlЧитайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua