На шляху до ЄС: Єврокомісія розпочала аналіз законів України

26 янв, 09:00

Європейська комісія розпочала скринінг українського законодавства для перевірки відповідності його правовим нормам Європейського Союзу, що є необхідним етапом для країни-кандидата на вступ до ЄС.

Про це повідомила віцепрем’єр-міністр України з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина після переговорів у Брюсселі. Зустріч відбулася 25 січня 2024 року в рамках робочого візиту до Європейської комісії.

Під час переговорного процесу ініційовано скринінг, затверджено секторальні зустрічі, які стануть частиною цього аналізу. Секторальні зустрічі визначатимуть відповідність українського законодавства основним принципам ЄС.

Розпочатий сьогодні скринінг є тривалим і детальним процесом. Зокрема, відбудуться зустрічі, присвячені аспектам верховенства права та реформ державного управління. Спільні рішення і обговорення питань щодо формування переговорних команд відбудуться в подальших раундах переговорів.

Віцепрем’єр-міністр Ольга Стефанішина зауважила, що переговори за першим блоком можуть зайняти від одного до двох місяців. Очікується, що в березні Європейська Рада надасть імпульс для подальшого процесу, а виконання Україною рекомендацій Єврокомісії прискорить ухвалення переговорної рамки для першого раунду.

Одночасно Європейська комісія активно вивчає впровадження законопроектів, прийнятих Україною для виконання рекомендацій. Серед них - закон про лобізм, який є важливою складовою "олігархічного" пакету.

Стефанішина зазначила, що також ведеться моніторинг діяльності антикорупційних судових органів для оцінки ефективності прийнятого законодавства. Цей новий елемент спрямований на підвищення ефективності боротьби з корупцією.

Віцепрем’єр підкреслила, що працюється над імплементацією законодавства про національні меншини, а взаємодія з європейськими колегами та сусідніми країнами, такими як Угорщина і Румунія, є щотижневою практикою.

Зазначимо, що Україна уже раніше провела самооцінку свого законодавства щодо відповідності європейським нормам. Це допомогло визначити необхідність реформ і сформувати стратегію для формування переговорних команд.

У свою чергу, Європейська Рада 14 грудня 2023 року прийняла рішення розпочати переговори щодо вступу України до ЄС, що свідчить про високу оцінку реформ та виконання рекомендацій Єврокомісії.


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/560937.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua