Плани щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці в Україні

19 сен, 12:00

Кабінет міністрів України прийняв стратегічні рішення щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року, а також затвердив операційний план дій на 2023-2025 роки для його реалізації.

Ця ініціатива, як повідомило Міністерство економіки, була одобрена на засіданні уряду 15 вересня. Операційний план включає наступні ключові напрямки:

Збільшення обізнаності жінок щодо їх прав та можливостей на ринку праці, а також стимулювання їх довіри у власні сили, зокрема за допомогою інформаційної кампанії "Звісно, зможеш".

Просвітницькі заходи з метою підвищення усвідомлення жінками їх прав і можливостей для отримання нових, високооплачуваних робочих місць, включаючи із категорії STEM, а також розвиток їхнього власного бізнесу.

Впровадження гендерних аудитів та обміну кращими практиками впровадження гендерної рівності на робочому місці.

Однією із ключових ініціатив є внесення змін до законодавства про працю з метою гарантування однакової оплати за працю рівної цінності незалежно від статі, а також посилення ефективності судового захисту.

План також передбачає, що Держслужба праці буде перевіряти скарги про дискримінацію в оплаті праці за гендерною ознакою. Планується розробити національну методологію гендерно-нейтральної оцінки робіт і навчання для інспекторів праці та роботодавців.

Ще однією важливою ініціативою є створення сприятливих умов для поєднання сімейних та професійних обов'язків. У цьому контексті, уряд планує підтримувати розвиток державних та приватних дитячих садочків та вдосконалювати трудове законодавство для створення рівних можливостей для працівників і працівниць із сімейними обов'язками.

Перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко зазначила, що Україна активно працює над зменшенням гендерного розриву в оплаті праці, і за останні шість років цей розрив скоротився на 7,4%. Однак країна має прагнути подолати цю проблему повністю, змінюючи світогляд суспільства і забезпечуючи рівні можливості для жінок і чоловіків.

Реалізація стратегії набуває особливого значення в умовах війни, оскільки багато жінок, які знаходяться віком працездатності і мають дітей, були змушені залишити країну через небезпеку військових дій та обстрілів. Загроза неповернення цих жінок і чоловіків, які зараз перебувають за кордоном, також залишається великим викликом щодо гендерної рівності в оплаті праці після завершення конфлікту.

Враховуючи результати досліджень Міжнародної організації праці, міжнародні стандарти праці та інші ключові інструменти стають важливими для досягнення гендерної рівності в оплаті праці в Україні.


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/555032.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua