16 июл, 10:28
Мистецтво складати фігурки з паперу подобається як дітям, так і дорослим. Хлопці із задоволенням грають паперовими корабликами і запускають літачки, старші діти із захопленням створюють всілякі вироби, а дорослі можуть провести час, складаючи кусудами (японські модульні вироби з паперу) або формуючи з паперу незвичайні квіти і фігурки.
Особливість орігамі полягає в тому, що створюються зі звичайного аркуша паперу, без клею або інших матеріалів. Професіонали використовують спеціальний папір, щільність якої оптимально підходить для того, щоб готові фігурки виходили міцними і зберігалися протягом тривалого часу. Але прості орігамі для дітей цілком можна складати і зі звичайного або альбомного паперу.
Як вибрати відповідну схему орігамі та що підготувати для роботи
Для створення фігурок дитині може знадобитися:
1.білий та кольоровий папір;
2.ножиці;
3.лінійка;
4.звичайний олівець;
5.кольорові олівці, фломастери або фарби.
Складність схеми повинна мінятися залежно від віку дитини та її досвіду. Прості схеми орігамі підійдуть для дітей, які роблять перші кроки в освоєнні цього мистецтва. Якщо дитина зацікавиться творчістю, з часом складність роботи можна збільшувати.
Схеми простих виробів орігамі для дітей 7-10 років
Щоб прищепити молодшому школяреві інтерес до створення паперових виробів, для початку краще запропонувати йому зробити впізнаваного персонажа. Особливою популярністю в цьому віці користуються схеми орігамі тварин або предметів, з якими дитина стикається досить часто.
Орігамі «Курча»
За допомогою цієї простої для дітей схеми орігамі з паперу, можна за пару хвилин створити курчати для гри або прикраси кімнати.
Щоб курча був схожий на справжнього, краще взяти папір жовтого кольору.
1.Візьміть аркуш квадратної форми.
2.Складіть спочатку по одній, а потім по другій діагоналі і розгорніть.
3.Зігніть один кут квадрата до центру.
4.А потім його куточок відверніть назовні.
5.Складіть лист навпіл таким чином, щоб з загорнутого куточка сформувався дзьобик.
6.Намітьте лінію згину і загорніть всередину куточки.
7.І останній крок — розташовані внизу фігурки, зробивши її стійкою.
8.Тепер курчаті можна намалювати вічка і поставити на рівну поверхню або використовувати в грі як персонажа однієї з популярних казок.
Орігамі «Панда»
Зробити паперову панду не складно, якщо уважно дивитися на схему і стежити за правильністю її виконання. Найкраще фігурка вийде з паперу, одна сторона якої пофарбована в чорний колір, а друга — в білий або бежевий.
1.Квадрат складіть навпіл по діагоналі і розгорніть.
2.Розташуйте папір світлою стороною наверх і загорніть її протилежні кути всередину таким чином, щоб вони частково перетиналися один з одним.
3.Трохи відступите від згину і розгорніть кути назовні.
4.Тепер переверніть лист чорної стороною наверх і загорніть залишилися кути до центру внахлест.
5.Сформуйте голову панди. Для цього два верхніх кута фігурки загорніть на зворотну сторону, трохи відступите від згину і розгорніть куточки наверх.
6.Сформуйте носик, зігнувши кут верхньої світлого квадрата спочатку вгору, а потім вниз.
7.Щоб фігурка була стійкою, злегка зігніть її навпіл по вертикалі.
8.Намалюйте оченята. Панда готова!
Орігамі «Кораблик»
Для створення яхти потрібно буквально хвилина часу! Це просте орігамі діти 7 років і старше можуть зробити без допомоги дорослих — його схема цілком зрозуміла, а збірка не вимагає особливих зусиль.
Кораблик не тримається на воді, але може використовуватися для гри або просто для тренування навичок виготовлення виробів з паперу.
1.Візьміть аркуш квадратної форми
2.Складіть навпіл по діагоналі.
3.Намітьте лінію згину, яка проходить через гострий кут і середину протилежної сторони.
4.По цій лінії зігніть тільки одну, верхню частину аркуша. У вас вийде вітрило.
5.Зігніть фігурку, формуючи підставу яхти. Все, яхта готова. Тепер на ній можна написати назву або намалювати емблему і використовувати в іграх.
Створення паперових виробів — це відмінний спосіб цікаво і з користю провести час. Робота з папером розвиває у дитини просторову уяву, вчить працювати за інструкцією, допомагає вдосконалити дрібну моторику.
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/551644.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua