12 июл, 16:28
Вірші — це відмінна ідея розвитку мови, пам’яті, кругозору та художньої культури дитини.
Але й тут не все так просто: чому то одні діти запам’ятовують вірші швидко і з задоволенням, а для інших це ціла проблема.
Як не дивно все залежить від віку, особливостей розвитку мови, темпераменту та інших факторів.
Вірші для найменших
З «музикою вірша» можна починати знайомити малюка ще в утробі матері або коли він лежить в колисці. Дуже важливо начитувати ритмічні твори під час усіх режимних моментів дня, тому що в дитини в цьому віці розвинена ритміко-інтонаційна чутливість. Не дарма наші бабусі співають малюкам колискові, в яких повторюються ритмічно склади: «Люлі-люлі, прилетіли гулі», «Баю, баюшки, баю …» або віршики-потішки «Наша Таня голосно плаче», «Гуси-гуси, га-га -га ». Важливо знати, що в міру дорослішання цей перший досвід, який був закладений в підсвідомості, дозволить дитині набагато легше проходити процес заучування.
Якщо у малюка мова розвивається відповідно віку і немає ніяких затримок, то малюк сам буде повторювати маленькі віршовані форми, почуті з різних інформаційних джерел. Важливо щоб рима була проста.
Правила навчання
Найсприятливіший вік для цілеспрямованого розучування віршів — це 4-5 років, коли пам’ять розвивається дуже швидко. Саме в цьому віці діти починають усвідомлено запам’ятовувати тексти напам’ять.
Є кілька правил, щоб не відбити у дитини охоту вчити вірші. Важливо враховувати при підборі віршів вік дитини та її літературний смак, а саме які твори більше подобаються малюкові. Якщо ж бажання немає, нехай зачарований вірш буде паролем від чарівного скриньки з сюрпризом! Краще звичайно вибирати класиків.
Вперше, коли дитина чує вірш він повинно справити на нього сильне враження, для цього потрібно читати емоційно і з виразом, іноді навіть з інтригою, тому краще знати цей твір напам’ять.
Малюнок у допомогу
Непогано показати ілюстрації до цього вірша, особливо якщо вони барвисті і веселі. Буде чудово, якщо вони будуть намальовані разом з батьками.
Іноді можна підбирати вірш до намальованої маленьким художником ілюстрації: «А я знаю чудесне вірш про кошеня, якого ти намалював!». Не менш важливо вчити «сюрпризи» для улюбленої бабусі або матусі в день народження або просто так. Адже це мотивує дитини отримати позитивні емоції та море подяки від своїх рідних.
А ще дітям подобаються веселі вірші з рухами і римою, яку придумав сам дитина. Тобто важливо підібрати правильну методику вивчення віршів (візуальна, слухова, логічна, рухова).
Головне, щоб було доступно, цікаво і весело!
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/551426.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua