Вчимо дітей переказувати

21 июн, 16:28

Навички переказу корисна тим, що це тренування пам’яті, уваги і розширення словникового запасу. Розповідаємо, як допомогти малюкам освоїти це вміння.

Порада 1: Слідкуйте за собою Діти, свідомо і несвідомо, беруть приклад зі своїх батьків. Це аксіома, яка відноситься і до навичок переказу. Зверніть увагу, як ви самі говорите один з одним, яку лексику використовуєте, як будуєте пропозиції. Підтягніть свій словниковий запас, почніть точніше висловлювати думки — і, можливо, проблем з переказом у вашого чада не буде. Ця рада актуальна навіть тоді, коли малюк тільки-тільки вивчив перші слова.

Порада 2: «Ти починай, я закінчу» Спочатку дитині, як і при освоєнні будь-якого нового вміння, досить складно виконати відразу всю задачу цілком. Допоможіть дитині. Ось ви разом прочитали розповідь. А тепер почніть пропозицію, а малюк нехай закінчить. А потім навпаки. Згодом він почне переказувати весь текст повністю сам.

Порада 3: Обговорюйте прочитане Кращий спосіб що-небудь засвоїти (особливо це актуально в школі) — пропустити через себе, зрозуміти, що ти сам думаєш про прочитане. Найчастіше питайте дитини, що він думає про героїв, їхніх діях, як би він вчинив на їх місці і так далі. Чим більше ви обговорюєте, тим краще малюк буде переказувати і, що ще важливіше, висловлювати свої думки і думка.

Порада 4: Пояснюйте малюкові незрозумілі слова Улюблений жарт багатьох вчителів про недбайливих учнів: «Важко забути, то що не знав». Якщо трохи перефразувати, то буде ще життєвіше: «Складно запам’ятати те, чого не розумієш». Тому, коли читаєте зі своїм чадом нове оповідання, пояснюйте значення кожного незрозумілого йому слова.

roditeli.ua


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/550211.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua