29 май, 22:06
Як правило, печія проявляється у вигляді печіння та болі у грудях, приблизно в районі сонячного сплетіння. Іноді до неї додається неприємний присмак в роті та відчуття кислоти в горлі. Симптоми печії розрізняються в залежності від того, що саме її викликає, та загального стану організма.
Печія: симптоми та причини
Які симптоми печії найчастіше відчувають люди:
-
біль та стискання в області грудної клітини;
-
печіння в стравоході;
-
неприємний, кислий присмак у роті;
-
здуття живота;
-
важкість в шлунку або навпаки відчуття голоду, хоча шлунок повний;
-
нудота, відрижка.
Кожен симптом неприємний, а в комплексі вони можуть бути просто нестерпні. Тому варто розуміти причини печії, щоб уникати їх.
В шлунку людини міститься шлунковий сік, в склад якого входять аміак та кислоти, в тому числі соляна. Вони необхідні для перетравлення їжі. Здоровий шлунок надійно захищений слизовою оболонкою від агресивної дії кислот. Але коли в його структурі з’являються виразки, або ж кислота потрапляє назовні — в органах, що взаємодіють з кислотою, виникає подразнення. Його прояви людина й відчуває, як печію.
Спричинити потрапляння кислоти в стравохід може:
-
переїдання. Шлунок переповнений їжею, його вміст закидається в стравохід;
-
певні напої — газовані, алкогольні, кавові, деякі кислі соки можуть спричиняти реакцію шлунку у вигляді підвищення кислотності;
-
продукти, що подразнюють шлунок — жирне, гостре, смажене;
-
ожиріння, при якому внутрішні органи можуть бути занадто стиснуті, що призводить до виходу шлункової кислоти в стравохід;
-
вагітність — матка давить на органи черевної порожнини, провокуючі закид кислоти.
Навіть у здорових людей є чимало причин для печії. Якщо ж людина страждає на захворювання ШКТ, такі як, рефлюкс, гастрит, чи виразка, печія дошкуляє їм постійно.
Як позбутись симптомів печії
При наявності хвороб, що провокують печію, пацієнту необхідне комплексне лікування. Чим швидше людина звертається до лікаря, тим скоріше зможе отримати допомогу. В схему лікування часто включають препарати антациди, які допомагають нейтралізувати кислоту. До ефективних засобів відносяться таблетки Ренні від Байер. Вони містять кальцій та магній, швидко розчиняються та починають діяти щойно потрапили в стравохід.
Ренні можна приймати за призначенням лікаря в якості допоміжної терапії при підвищеній кислотності шлунку, або періодично за наявності печії. Препарат відпускається без рецепта, але потрібно дотримуватись інструкції до вживання.
*Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Ренні з ментоловим смаком, №24 UA/7798/01/01 від 22.12.2017; Ренні з апельсиновим смаком, №24 UA/7799/01/01 від 08.11.2017; Ренні без цукру, м'ятні №24 UA/6025/01/01 від 31.01.2017
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/548955.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua