Вчені знайшли мікробів, які їдять пластик в Арктиці і на Альпійських схилах – дослідження

12 май, 14:30

Вчені виявили мікроби, що поїдають пластик у холодних середовищах, таких як арктичний ґрунт та альпійські схили. Про це повідомляє нове дослідження Frontiers in Microbiology.

Це відкриття є проривом, який може допомогти вирішити поширену проблему забруднення пластиком у всьому світі.

Дослідники роками вивчали вплив пластикового забруднення на мікроби в незайманому холодному середовищі і виявили, що деякі види, схоже, використовують пластик як джерело енергії. Вчені кажуть, що багато з цих мікробів абсолютно невідомі, і багато чого не відомо про їхній спосіб життя та їхні здібності.

Команда зібрала 34 штами мікроорганізмів, у тому числі 19 бактерій і 15 грибів, з пластикових матеріалів, які були залишені на кілька місяців у Гренландії, Шпіцбергені та швейцарських Альпах. Мікроби належали до родин Actinobacteria, Proteobacteria, Ascomycota та Mucoromycota.

У лабораторії дослідники піддали мікробів впливу небіорозкладного пластику під назвою поліетилен, а також трьох пластиків, призначених для швидшого біологічного розкладання. Хоча жоден з мікробів не зміг розкласти поліетилен, близько половини з них змогли перетравити інші три пластики за температури 15°C.

Отримані результати надають дорожню карту для біоінженерії нових ферментів, які можуть розщеплювати певні види пластику за нижчих температур, потенційно зменшуючи вартість і вуглецевий слід зусиль з переробки пластику в майбутньому.

Ярослав Жахалов

ЛIГАБiзнесIнформ


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/547803.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua