Типи, характеристики та застосування абразивних матеріалів

08 май, 22:12

Визначення та застосування

Абразиви — це тверді подрібнені частинки (зерна), призначені для механічної обробки предметів, зроблених з різноманітних матеріалів. Вони більш жорсткі, ніж ці матеріали, тому їхні гострі ребра стирають верхній шар деталі. Вживаються у вільному стані у вигляді паст чи порошків, або у зчепленому, коли зерна фіксують на металевій, фібровій, тканинній та ін. основі. В другому випадку це вже абразивний інструмент, на якому частинки являють собою робочу поверхню. Застосовуються на етапах підготовки, різання та фінішної обробки.

6458bdac9358d.png

Абразивні інструменти

Серед найпоширеніших абразивних інструментів насамперед варто назвати круг (диск) відрізний, зачисний, шліфувальний, полірувальний або універсальний, пелюстковий круг-щітку, шліфувальну стрічку, губку або шкурку (аркуш) з тримачем, наждачний папір, полірувальну пасту, очисну абразивну або полірувальну неабразивну глину. Для нанесення матеріалів у вільному стані та видалення їхніх залишків застосовують мікрофіброві серветки.

Типи абразивної обробки

За допомогою абразивних інструментів виконують різні операції: видалення іржі або старої фарби, обдирка для надання форми, шліфування, різання та вирізання пазів, вирівнювання поверхні, притирання деталей, що працюють в парі, загострювання, зачищення зварювальних швів, полірування, хонінгування, остаточна фінішна обробка для досягнення високого ступеня точності розмірів та чистоти поверхні тощо.

Як вибрати?

Абразивні матеріали можуть бути природними та штучними. До перших належать:

Серед синтетичних вирізняються електрокорунд (2200 – 2600 кгс/кв.мм., 1300℃), ельбор (8000 – 10 000 кгс/кв.мм., 1300 – 1500℃), карбід кремнію (2840 – 3300 кгс/кв.мм, 1200 – 1300℃).

Параметри


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/547628.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua