Поганий сон у малюка: шукаємо причини

22 апр, 22:27

Поганий сон у малюка: шукаємо причини

Розлади сну у малюків трапляються досить часто. Це може бути як безсоння, так і тривожний поганий сон у немовляти чи навіть у дитини вже більш старшого віку. А оскільки здоровий сон – це запорука правильного розвитку малюка, ігнорувати таку ситуацію не можна. Що робити батькам та як вирішити проблему? Про це далі в статті.

Про важливість здорового сну немовляти

Здоровий сон – важливий чинник у забезпеченні правильного функціонування зростаючого організму. Він виконує безліч функцій, а саме:

• відновну функцію;
• функцію нормалізації енергетичного потенціалу організму;
• функцію антистресового впливу;
• функцію підтримки репаративних та імунологічних процесів.

Правильне формування нервової системи малюка, активний ріст, правильний розвиток організму в цілому – це теж є важливою функцією здорового сну дитини. Тому дуже важливо, щоб батьки могли забезпечити дитині цей повноцінний сон.

Чому сон малюка може бути поганим?

Якщо ми говоримо про повністю здорове немовля, тоді причинами порушення його сну можуть бути:

• активність ввечері або безпосередньо перед відходом до сну(шумні та занадто рухливі ігри, зарядка тощо);
• тривожність мами (грудні дітки особливо добре відчувають настрій мами, що може негативно впливати і на їх поведінку та самопочуття);
• прорізування зубів (процес, який супроводжується болем, що дуже часто впливає і нас сон дитини).

Дії батьків

Батьки мають відштовхуватися від самопочуття дитини впродовж дня. Якщо дитина цілий день активна, у неї гарний настрій, а сон ввечері «приходить» з запізненням, достатньо просто спланувати активність дитини у другу половину дня - робити акцент на спокійним іграм, заняттям, які не перевантажують нервову систему.

Важливо також дотримуватися гігієни сну дитини, а саме:

• має бути чіткий режим сну;
• ніяких мульфільмів як мінімум за дві години до сну;
• ніяких звукових та світлових подразників у дитячій кімнаті.

Досить дієвим є «ритуал» відходження до сну. Наприклад, ви можете читати книгу дитині щоразу перед сном. За деякий час у малюка виробиться «рефлекс», що після читання казки вона засинає. Але слід придумати такий ритуал, щоб він подобався в першу чергу вашій дитині.

Коли потрібна допомога фахівця

Поганий настрій малюка після пробудження, дратівливість, вередування протягом дня без причин – все це говорить про те, що з дитиною не все гаразд. В цьому випадку слід звертатися до лікарів, адже причиною безсоння можуть бути і проблеми зі здоров’ям.


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/546643.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua