Космічний телескоп «Джеймс Вебб» виявив 4 найдавніші галактики раннього Всесвіту

06 апр, 15:30

Космічний телескоп "Джеймс Вебб" (JWST) побачив найдавніші галактики, які коли-небудь спостерігалися. Про це йдеться у публікаціях в журналі Nature.

Астрономи тепер впевнені, що світло від цих галактик прямує до Землі вже понад 13,4 млрд років, повідомляють два нових дослідження. Результати показують, що ці галактики населяли Всесвіт, коли йому було менш як 350 млн років, і демонструють швидку появу перших поколінь галактик.

"Спектр виявився таким, як ми сподівалися, і підтвердив, що ці галактики знаходяться на справжньому краю нашого бачення, навіть далі, ніж міг бачити "Габбл"! Це надзвичайно захоплювальне досягнення для місії", – сказала Емма Кертіс-Лейк, співавторка одного з нових досліджень і астроном з Гартфордширського університету в Англії.

Це відкриття підтверджує здатність JWST виконувати одне з найважливіших завдань – вивчати ранній Всесвіт за допомогою світла, яке подорожувало так довго, що розширення Всесвіту розтягнуло його довжину хвилі. Це розтягнення світла називається червоним зміщенням. Чим довше світло подорожує, тим далі в бік червоного кінця електромагнітного спектра розширення Всесвіту зміщує його світло. Це означає, що червоне зміщення можна використовувати як міру відстані й що ранні галактики повинні мати світло з екстремальним червоним зміщенням, а їхнє світло розтягнуте аж до інфрачервоного діапазону.

Наразі обсерваторія виявила кілька галактик-кандидатів з екстремально високим червоним зміщенням, але ці спостереження мають бути підтверджені за допомогою спектроскопії. Аналіз даних, зібраних за допомогою ближньої інфрачервоної камери (NIRCam) і ближнього інфрачервоного спектрографа (NIRSpec) JWST, дозволив дослідникам визначити, що чотири галактики, позначені як JADES-GS-z10-0, JADES-GS-z11-0, JADES-GS-z12-0 і JADES-GS-z13-0, справді мають екстремальні червоні зміщення.

Вони дійшли такого висновку, оскільки в спектрах цих галактик відсутні характерні ознаки важких елементів, таких як вуглець, а це означає, що JWST бачить їх такими, якими вони були, коли Всесвіту було лише від 300 млн до 500 млн років.

Ярослав Жахалов

ЛIГАБiзнесIнформ


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/545568.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua