Чехія озвучила позицію щодо необхідності реформи Радбезу ООН через РФ

04 апр, 09:20

Міністр закордонних справ Чехії Ян Липавський підтримує ініціативу українського президента Володимира Зеленського щодо реформування Ради безпеки ООН. Про це він написав у своєму Twitter.

"Згоден із Зеленським, що Раду безпеки ООН потрібно реформувати. Останнім свідченням тому є те, що в інституції, яка має забезпечувати мир, почала головувати країна, яка порушує Статут ООН і своєю варварською поведінкою загрожує безпеці всього світу", - написав він.

Нагадаємо, що з 1 квітня розпочався місячний термін, протягом якого головою Ради безпеки ООН буде Росія, яка є також постійним членом цього органу. Загалом до ради входять 15 країн, з яких п'ять – постійно (включаючи Китай, США, Велику Британію та Францію).

У 2023 році до ради входять також Габон, Гана, Мозамбік від Африки, ОАЕ та Японія від Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Албанія від Східної Європи, Бразилія та Еквадор від Латинської Америки, а також Мальта та Швейцарія від Західної Європи.

При цьому ще рік тому, 5 квітня 2022 року, Зеленський виступив через відеозв'язок на засіданні Ради Безпеки ООН, де жорстко розкритикував нездатність цієї організації реагувати на війни у світі та ініціював термінове проведення у Києві глобальної конференції з перегляду світової системи безпеки.

Вона очікувано не відбулася, проте ініціатива з реформування ООН надалі отримала публічну підтримку лідерів низки країн, у тому числі постійних членів Радбезу – США та Франції. Причому критикував Зеленський ООН і раніше, але тоді – у світлі пандемії Covid-19.

Наприкінці серпня перший віце-спікер Верховної Ради Олександр Корнієнко, голови комітетів та голови парламентських делегацій України у міжнародних інституціях   порушили питання про "фіктивність членства" Росії в ООН в цілому та в його Раді безпеки зокрема. 1 грудня український парламент ухвалив заяву про нелегітимність перебування Росії в ООН, виклавши низку аргументів на користь такої позиції.

Напередодні ж Зеленський жорстко відреагував на початок російського головування в Раді безпеки ООН, заявивши, що йому складно уявити "щось, що ще краще б доводило повне банкрутство таких інституцій", і висловив упевненість у майбутній реформі Радбезу.

Тимофій Бесп'ятов

Інф. delo.ua


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/545398.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua