В ООН погодили історичну угоду щодо захисту океанів: переговори тривали майже 20 років

07 мар, 17:30

Країни-члени Організації Об'єднаних Націй у середу погодили текст Глобальної угоди щодо океанів – першого міжнародного договору з захисту морського біорізноманіття Світового океану. Воно має створити необхідну юридичну базу для створення морських заповідників в нейтральних океанських водах, повідомили в Greenpeace.

Зараз, за даними ООН, під захистом є лише 10% Світового океану. Більшу його частину займають нейтральні води, які не належать якійсь державі.

Сьогодні там фактично можливий безконтрольний видобуток ресурсів, оскільки немає єдиної правової основи та міжнародного органу, які б це регулювали. Щоб не допустити надмірної експлуатації нейтральних вод та виснаження океану, потрібна глобальна домовленість.

Угода щодо океанів передбачає, що до 2030 року 30% морів будуть зараховані до охоронних територій, мета яких – зберегти та відновити морську природу.

"Це історичний день для охорони природи та знак того, що у розділеному світі захист природи та людей може перемоги геополітику", – заявила Лора Меллер, океанологиня і радниця з питань політики в Greenpeace Nordic.

В Greenpeace розраховують, що країни світу терміново ратифікують цей договір і перейдуть до безпосереднього створення океанських заповідників.

Перемовини щодо договору тривали майже 20 років.

Андрій Водяний

ЛIГАБiзнесIнформ


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/543765.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua