25 янв, 13:40
Екзотична зелена комета, яку не бачили з часів кам'яної доби, максимально наблизиться до Землі 1 та 2 лютого. Як пише The Guardian, за підрахунками вчених вона обертається навколо Сонця кожні 50 000 років.
Комета C/2022 E3 (ZTF) була відкрита в березні минулого року астрономами в Паломарській обсерваторії в Каліфорнії. Комета з хмари Оорта на краю Сонячної системи пролетить повз нашу планету на відстані 2,5 світлових хвилини.
З середини січня комету стало легше помітити в телескоп або бінокль. Якщо дозволяють хмари, її видно пізно ввечері у північній півкулі, нижче та ліворуч від ручки сузір’я Плуга. Нещодавно C/2022 E3 (ZTF) стала досить яскравою, щоб її можна було побачити неозброєним оком, принаймні в дуже темних сільських районах із мінімальним світловим забрудненням.
Наступного тижня комета прямує до полярної зірки, найяскравішої зірки Малої Ведмедиці. Вікно для спостереження за кометою залишиться відкритим недовго. Найкраще її можна буде побачити 1 і 2 лютого. До середини наступного місяця комета знову потьмяніє і зникне з поля зору.
Минулого місяця астрономам вдалося зробити приголомшливі фотографії комети, на яких видно голову тіла, пиловий хвіст і довший, тонкий іонний хвіст. Зображення показують тонке зелене світіння, яке, як вважають, виникає через присутність двоатомного вуглецю у голові комети.
Ольга Ліцкевич
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/541368.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua