23 янв, 11:26
Український союз промисловців і підприємців провів низку засідань із представниками гірничо-металургійного комплексу. Через знищення російським агресором галузеутворюючих підприємств «Азовсталь», металургійного комбінату ім. Ілліча, блокуванню морських портів ситуація у вітчизняному ГМК дійшла критичних показників: падіння виробництва та експорту на 70%, труднощі із логістикою тощо.
УСПП, Антикризовий штаб допомоги бізнесу, Укрметалургпром направили лист до уряду України, Офісу Президента та ВРУ із проханням актуалізувати державну промислову політику в ГМК. Йшлося про розробку комплексних, у тому числі, тимчасових заходів (на період воєнного стану) зі збереження виробничого потенціалу галузі.
На жаль, в уряді досі не прийнято плану комплексних заходів з відновлення ефективної роботи підприємств ГМК України. Проєкт з листопада перебував на доопрацюванні, а більшість заходів ньому мають формулювання «опрацювати питання», строк виконання половини з них - грудень 2022 року, а два заплановані на період 2026-2032 років.
Відтак, УСПП, Антикризовий штаб звернулися до Президента В.Зеленського з проханням підтримати забезпечення скоординованих дій уряду і парламенту щодо нормативного закріплення антикризових заходів для ГМК.
«Довготривалий простій гірничо-збагачувальних та металургійних комбінатів є дуже небезпечним та ставить під сумнів можливість швидкого відновлення виробництва. Це матиме надзвичайно великий вплив на послаблену війною економіку та подальше відновлення України», - підкреслили експерти.
Нагадаємо, серед пропонованих заходів – потреба розширити існуючий «зерновий коридор» експорту морем і на українську металургію. Для самої країни це означає 600 млн. доларів щомісячного прибутку та фактично порятунок галузі. Для Європи та інших споживачів – сталь за доволі низькою, відтак конкурентною ціною.
УСПП звертає увагу, що необхідно відкрити для цих цілей ще й порт Миколаєва, що дозволить збільшити перевалку вантажів як сільськогосподарської продукції, так і ГМК.
Також потрібне зниження тарифів на вантажоперевезення залізницею, які підскочили аж на 70%, відтермінування екоподатків і перевірок, подальша розбудова інфраструктури Дунайських портів тощо.
Металургійні підприємства повідомляють про зростання більше, ніж у 4 рази витрат на транспортування продукції залізничним транспортом в ЄС у порівнянні з довоєнним часом.
Зазначимо, що падіння експорту сталі співпадає із падінням обсягів виробництва – 72%. У січні 2022 року Україна експортувала 404 тисячі тонн, а у грудні - лише 31 тисячу тонн.
За підсумками 12 місяців 2022 р. виробництво чавуну скоротилося на 69,8%, сталі – на 70,7%, прокату – на 72,0%. Щомісячне виробництво залізорудної продукції восени скоротилося більше ніж на 90% в порівнянні з довоєнним часом.
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/541295.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua