04 янв, 12:00
У 2023 ми побачимо розвиток нових технологічних трендів. За одним із них уже можна спостерігати – через розвʼязану РФ війну підвищується інтерес до стартапів з альтернативної енергетики. Автоматизація продовжиться і у бізнес-процесах, а застосунки і документи поступово замінять суперзастосунки та цифрові ідентичності.
Liga.Tech зібрала головні технологічні тренди 2023 року, які озвучили експерти дослідницької компанії Gartner, видання TechCrunch та Кембриджського університету.
Через війну проти України розвиватимуться стартапи для альтернативної енергетики
Війна Росії проти України змусила чимало держав ще дужче замислитися про альтернативи нафті та газу, щоб позбутися залежності від країни-агресора. Це викликало сплеск інтересу до вітрової та сонячної енергії, а також великих акумуляторів, які гарантують безперервне та стабільне забезпечення цією енергією.
Оскільки проєкти відновлюваної енергетики стають все складнішим, знадобиться програмне забезпечення та платформи керування ними. Прогнозують, що наступного року зросте інтерес до стартапів за подібними програмними рішеннями.
Цифрові ідентичності та Web3 замінять документи
Все більше користувачів керуватимуть власними обліковими даними у зашифрованому цифровому гаманці на своїх персональних пристроях. Наприклад, виробник автомобілів BMW об’єднався з урядом Німеччини для створення водійських прав на основі блокчейну. Мета проєкту – запобігання шахрайству з особистими даними та зменшення вразливості документів.
NFT стануть більш зручними та практичними. Наприклад, квитки NFT на концерти потенційно дадуть вам доступ до залашутнків та сувенірів на згадку. NFT можуть бути ключами, які ми використовуємо для взаємодії з багатьма цифровими продуктами та послугами, які ми купуємо, або вони можуть представляти контракти, які ми укладаємо з іншими сторонами.
Суперзастосунки замість звичайних програм
Суперзастосунки – це потужніші версії звичайних програм, якими ми користуємося щодня. По суті, це застосунок, який надає доступ до набору функцій, який об'єднує декілька незалежно створених звичайних застосунків та дозволяє їм обмінюватися даними для синхронізації.
Нова тенденція допоможе користувачам зменшити кількість застосунків, які вони зазвичай мають на своїх смартфонах, та спростити інтерфейс. На думку Gartner, вони є технологічним трендом, на який варто робити ставку у 2023 році.
Дослідження штучного інтелекту почнуть регулювати, щоб запобігти шкоді
У 2023 році очікується сплеск використання технологій штучного інтелекту для досягнення неетичних та соціально деструктивних цілей. За прогнозами технологічної компанії Cisco, промисловість, уряди, наукові кола та неурядові організації об’єднаються, щоб розпочати розробку основи управління штучним інтелектом для пом’якшення потенційної шкоди.
За розвиток квантових обчислень змагатимуться держави
Квантові комп’ютери можуть забезпечити величезне прискорення швидкості та продуктивності обчислень. Очікується, що це дасть надзвичайний прогрес у багатьох галузях, включно з фармацевтичною розробкою, ядерною енергетикою, матеріалознавством, відновлюванням джерел енергії, пом’якшенням кліматичних змін, стійким сільським господарством тощо.
Найбільші економіки світу — зокрема США, Китай та Японія, — а також технологічні гіганти IBM, Alibaba, Google і Microsoft змагатимуться за першість у цій сфері.
Сила термоядерного синтезу поступово змінить енергетику
Наприкінці 2022 року американським вченим вдалося досягти значного прориву у дослідженні енергії термоядерного синтезу. Команда з Ліверморської національної лабораторії імені Лоуренса створила першу відому реакцію термоядерного синтезу з чистим приростом енергії — тобто вона виробляла більше енергії, ніж споживала.
Лабораторія та Міністерство енергетики США попереджають, що до того, коли технологія зможе використовуватися для живлення житла, потрібно ще багато роботи. Але прорив означає, що чиста позитивна термоядерна потужність більше не є гіпотетичною. На думку наукової спільноти, нова розробка дасть імпульс хвилі стартапів та інвесторів, які працюватимуть над тим, щоб першими знайти рішення.
Роботи-гуманоїди замінять барменів та консьєржів
У вересні 2022 року Ілон Маск показав прототип гуманоїдного робота Optimus та пообіцяв, що незабаром компанія зможе виробляти їх у величезному обсязі. Робот може виконувати прості завдання як вдома – наприклад поливати рослини, так і на виробництві.
Бажання створювати роботів, які схожі на людей, у 2023 році лише посилиться. Передбачається, що їх використовуватимуть в реальному світі як барменів, консьєржів та компаньйонів для літніх людей. Також вони виконуватимуть складні завдання на складах і фабриках, працюючи разом з людьми на виробництві та в логістиці.
Бізнес-процеси заберуть на себе компʼютери
Експерти Кембриджського університету радять готуватися: у наступні кілька років понад половину процесів, які зараз виконують люди, частково переберуть на себе компʼютерні алгоритми. Роботизована автоматизація процесів дозволяє відтворювати людські дії та виконувати повторювані завдання у таких галузях як страхування, банківська справа, фінанси та охорона здоров’я.
Алгоритми, які самі себе програмують
Оскільки бізнес продовжує трансформуватися, традиційне програмування чи проста автоматизація не будуть достатньо масштабними, вважають експерти. Автономне обчислення дозволяє компʼютерам самостійно керувати своїми фізичними або програмними системами, навчаючись у мінливому середовищі.
На відміну від автоматизованих або навіть автономних систем, автономні обчислення можуть змінювати алгоритми без зовнішнього оновлення програмного забезпечення, дозволяючи комп’ютерам швидко адаптуватися до нових умов у полі, подібно до людей. Фактично це зможе зменшити потребу у програмістах.
Робочі простори стануть віртуальними
Віртуальні робочі простори збільшують можливості компаній наймати та об’єднувати працівників незалежно від їхнього географічного перебування. Для багатьох компаній вони можуть замінити офіс і, зрештою, наступного року стати центром цифрового досвіду співробітників.
Gartner прогнозує, що до 2027 року на повністю віртуальні робочі простори припадатиме близько 30% зростання інвестицій підприємств у технології метавсесвіту.
Згідно з дослідженням Chalhoub Group, до 2030 року вартість індустрії метавсесвіту досягне приблизно $13 трильйонів. Наразі вартість цього сектору становить від $40 до $65 мільярдів.
Ольга Ліцкевич
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/540061.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua