В ОП презентували рекомендації щодо гарантій безпеки для України

14 сен, 09:30

Сьогодні керівник Офісу президента Андрій Єрмак і 12-й генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен презентували рекомендації щодо безпекових гарантій для України. Про це повідомляє УНН із посиланням на сайт глави держави.

Деталі

Як зазначили, над підготовкою рекомендацій працювала експертна група, до складу якої увійшли фахівці з усього демократичного світу: колишні прем’єр-міністри, міністри, інші високопосадовці та науковці.

Рекомендації передбачають:

• найсильнішою гарантією безпеки для України є її здатність захищатися від агресора відповідно до статті 51 статуту ООН. Для цього Україні потрібні ресурси на утримання потужних Збройних сил, здатних протистояти збройним силам та іншим воєнізованим формуванням рф.

• для цього потрібні багаторічні стабільні інвестиції в оборонно-промислову базу України, масштабована передача зброї та розвідувальна підтримка з боку союзників, інтенсивні тренувальні місії та спільні навчання під егідою Європейського Союзу й НАТО.

• гарантії безпеки мають бути ствердними та чітко сформульованими; вони окреслюватимуть низку зобов’язань, узятих групою гарантів разом з Україною. Гарантії мають бути політично та юридично обов’язковими для виконання на основі двосторонніх угод, але об’єднані в межах спільного документа про стратегічне партнерство під назвою "Київський безпековий договір".

• договір об’єднає основну групу країн-союзників та Україну. Ця група держав-гарантів може складатися зі США, Великої Британії, Канади, Польщі, Італії, Німеччини, Франції, Австралії, Туреччини, а також країн Північної Європи та Балтії, Центральної та Східної Європи.

• пакет гарантій містить як превентивні заходи військового, фінансового, інфраструктурного, технічного, інформаційного характеру для уникнення нової агресії, так і заходи, які мають бути вжиті невідкладно у разі нового посягання на суверенітет і територіальну цілісність України. Крім того, структура Київського безпекового договору передбачає повноцінний санкційний пакет проти країни-агресора, а також може містити додаткові компоненти, як-от угоди про забезпечення України сучасними системами ППО/ПРО, регіональні угоди про безпеку в Чорному морі тощо.

• гарантії безпеки не замінюють прагнення України вступити до НАТО. Це прагнення закріплене в українській Конституції і є суверенним рішенням України. Також Україна прямує до членства в ЄС. Набувши його, вона зможе користуватися положеннями про взаємну оборону. Членство в НАТО та Європейському Союзі значно зміцнить безпеку України в довгостроковій перспективі.

Нагадаємо

У травні стало відомо, що керівник Офісу президента Андрій Єрмак та колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен очолили міжнародну консультативну групу, яка розроблятиме пропозиції щодо гарантій безпеки для України.

Вікторія Данильченко

Джерело: УНН


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/533352.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua