25 авг, 14:08
Автомобільні пробки не тільки дратують нас, але і вкрай негативно впливають на наше здоров’я, викликаючи проблеми з нервовою системою, шлунково-кишковим трактом, серцем і легенями. Більш того, вони можуть сприяти погіршенню пам’яті і розвитку депресії.
Як з’ясували вчені з University of Surrey (Великобританія), проблема криється у вихлопних газах, вміст яких в кабіні зростає на 40%, якщо машина потрапляє в пробку.
Чадний газ або варіації оксиду вуглецю проникають в кров і порушують її здатність доставляти кисень, що призводить до кисневого голодування і до тимчасової втрати уваги. Особливо багато чадного газу реєструється в пробках з великою кількістю вантажівок.
Іншу небезпеку становлять оксиди і діоксиди азоту-NO і NO2. При контакті зі слизовими оболонками очей, носа та бронхів утворюється азотна і азотиста кислоти, і тому людина відчуває різь і печіння в очах у присутності цих речовин. Тривалий вплив оксидів азоту може спровокувати хронічний бронхіт, запалення слизової шлунково-кишкового тракту, серцеві захворювання, а також нервові розлади та депресії.
Крім того, у вихлопних газах містяться більше 150 різновидів парафінових (алкани), нафтенових (циклани) і ароматичних (бензольні) вуглеводнів. Всі вони дуже токсичні і можуть привести до розвитку злоякісних новоутворень.
Саме тому, як стверджують фахівці, в автомобільній пробці не можна відкривати вікна. Вентиляція кабіни повинна здійснюватися через кліматичну установку автомобіля з повітряним фільтром. Фахівці радять встановлювати в машинах вугільні фільтри для повітря, які влаштовані за принципом військового протигаза і хоча б частково очищають повітря не тільки від сажі, але і від багатьох шкідливих газів.
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/532109.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua