«Тектонічний та філософський зсув». У Резнікова описали, до чого йде Європа через війну Росії проти України

12 авг, 13:15

Європа "дуже повільно, але приходить до усвідомлення Росії як екзистенційної загрози", і що час точкових угод про допомогу Україні минає: на зміну має прийти мережева інтеграція у сфері безпеки. Як написав у Facebook Олексій Копитько, радник міністра оборони Олексія Резнікова, "поглиблення" формату Рамштайн, заточеного під коротко- та середньострокову допомогу, до рівня Копенгагена – це "в перспективі тектонічний та філософський зсув".

11 серпня 2022 року у столиці Данії 26 країн (переважно з північної та східної Європи) провели зустріч про довгострокову підтримку України поза рамками Рамштайна. На ній зібрали $1,5 млрд допомоги силам оборони.

За словами радника глави МО, Рамштайн/Копенгаген показали "вразливість" механізмів ООН, НАТО та ЄС, оскільки в Альянсі, наприклад, "якась невелика країна може заблокувати спільне рішення".

У цьому плані згадані вище саміти – це відсутність формальних зобов'язань: там діють "джентльменські домовленості на основі лідерства та розуміння спільних цілей", зазначив Копитько.

Копитько вважає, що довгострокове співробітництво союзників у подібних форматах – "спільний інтерес із великим потенціалом".

За його словами, паралельно із добуванням зброї та вирішенням нагальних прикладних завдань "напрацьовується критична маса зв'язків, проєктів, які органічно "втягують" Україну в європейський простір безпеки. Або навпаки – "приєднують" Європу до нас".

Завдання України – закріпити та розвивати ці зв'язки, "щоб вони автоматично підхоплювалися навіть за зміни команд", резюмував радник Резнікова.

Евгений Пилипенко

ЛIГАБiзнесIнформ


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/531299.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua