Вчені: червоне і перероблене м’ясо не шкідливе для здоров’я

25 июл, 06:34

Фахівці спростували зв’язок між споживанням окремих видів м’яса і розвитком небезпечних хвороб.

Чотири метааналізи, в яких були зібрані дані по шести мільйонам людей, не підтвердили зв’язку між прийомом в їжу червоного і переробленого м’яса і смертністю від усіх причин, а також ризиком утворення ракових пухлин. Стаття про це опублікована у виданні Annals of Internal Medicine, інформує Ukr.Media.

Чотири роки тому фахівці з Міжнародного агентства по боротьбі з раком провели масштабне дослідження, яке показало, що порція в 50 грамів переробленого м’яса щодня на 18 відсотків підвищує ризик розвитку раку прямої кишки. Також був виявлений взаємозв’язок між споживанням переробленого м’яса і рівнем захворюваності іншими видами раку.

На підставі цього дослідження, проведеного в 10 країнах, перероблене м’ясо було зараховане до групи підтверджених канцерогенів. Однак безліч інших досліджень ніякої кореляції між споживанням м’яса і раковими захворюваннями не знаходили.

Щоб визначитись в питанні шкоди м’яса для людини і його канцерогенності, науковці з восьми країн створили дослідний консорціум NutriRECS. Дослідники проаналізували масив статей про вплив червоного і переробленого м’яса.

Статті були взяті з чотирьох різних баз, починаючи з моменту їх появи та до липня 2018 року включно. До переробленого м’яса вчені віднесли копчене, солоне та сушене м’ясо, а також продукти з м’яса з додаванням консервантів і терміном зберігання не менше пів року. Під час аналізу вчені не виявили статистично значущої кореляції між споживанням м’яса і розвитком ракових, серцево-судинних та інших захворювань.

Повна або часткова відмова від цих різновидів м’яса може незначно (на лічені частки відсотка) знижувати ризик появи пухлин. Ґрунтуючись на результатах метааналізу, дослідники рекомендували всім споживати червоне і перероблене м’ясо, якщо це не суперечить їх етичним поглядам.

Автори роботи відзначають, що поведінка піддослідних могла вплинути на результати. Вчені не виключають вірогідності того, що люди могли вченим говорити неправду про свою дієту через бажання дати соціально прийнятні відповіді або ж просто забувши про якісь подробиці.

aspekty.net


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/530092.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua