08 июн, 15:30
Кабінет міністрів створив штаб, який у щоденному режимі займатиметься підготовкою до нового опалювального сезону. Про це повідомила пресслужба Кабміну за результатами засідання уряду.
Очолить штаб міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Завдання штабу – збалансувати систему, провести ремонти, оперативно вирішити усі проблеми, сформувати необхідний рівень комунікації між усіма задіяними рівнями.
"Потрібно готуватися до найскладнішого в історії України опалювального сезону, який очікує нас цієї зими", – заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Кабмін уже зробив перші розрахунки, щоб зрозуміти, скільки потрібно газу та вугілля, та які ремонтні роботи необхідно провести для проходження опалювального сезону.
Російські війська зруйнували понад 200 котелень та пошкодили Кременчуцьку, Чернігівську, Охтирську, Луганську, Сєвєродонецьку ТЕЦ. Пошкоджено сотні ліній електропередач та трансформаторних підстанцій.
Ремонти та модернізація обладнання та мереж – це ключове завдання на сьогоднішній день. Ремонтні роботи там, де це можливо, вже розпочалися. Очікується, що на об'єктах теплопостачання у Чернігові, Кременчуці, Охтирці все буде зроблено вчасно та сотні тисяч громадян будуть із теплом узимку.
Україна вже почала закачувати газ до сховищ. Станом на 1 червня до підземних сховищ закачано 10 млрд кубометрів газу. Це на 7,5%, або на 700 млн кубів більше, ніж середні показники на даний період у 2014-2018 роках.
За оцінками Кабміну, видобуток газу в Україні 2022 року очікується на рівні 16-19 млрд кубів. Споживання – від 21 до 24 млрд кубів. Різницю імпортують.
Щодо вугілля та електроенергії, то зараз тимчасово окуповані Запорізька АЕС, Каховська ГЕС, три ТЕС та близько 40% усіх об'єктів відновлюваної енергетики. Для частини електростанцій підвезення вугілля заблоковане через загрозу обстрілів, логістичних проблем та руйнувань.
Видобуток вугілля на державних шахтах впав приблизно на третину через окупацію частини об'єктів. На початок опалювального сезону обсяги вугілля на складах Кабмін розраховує довести до щонайменше 2 млн тонн. Це дозволить забезпечити стабільність постачання як для населення, так і для бізнесу.
Споживання електроенергії впало приблизно на 30%. Це дозволяє забезпечити країну і експортувати електроенергію до європейських країн.
Озвучені ремонтні плани та накопичення ресурсів до опалювального сезону – це пріоритетні завдання для Міністерства енергетики та Міністерства розвитку громад та територій.
Міністри кожні два тижні звітуватимуть щодо їхнього виконання.
Роман Брыль
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/527145.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua