Вчені назвали найчастіші ускладнення COVID-19

16 май, 21:24

Вчені визначили ряд ускладнень, які пов’язують з COVID-19. Аналіз вони опублікували в журналі Canadian Medical Association Journal.

Зокрема, дослідники хотіли підтвердити, які з раніше описаних ускладнень мають найбільш сильний зв’язок з COVID-19, а які становлять найбільший ризик. Вчені проаналізували дані більш ніж 70 тисяч людей з COVID-19 у США, щоб дізнатися, які ускладнення виникають найчастіше, як передає Интернет-издание для девушек и женщин от 14 до 35 лет Pannochka.net

Найсильніше з COVID-19 пов’язані:

захворювання дихальної системи (пневмонія, гострий респіраторний дистрес-синдром, гостра інфекція нижніх дихальних шляхів, дихальна недостатність, пневмоторакс)
стани системи кровообігу (зупинка серця, гострий міокардит, гематологічні порушення, наприклад, порушення згортання крові)
ниркові порушення (гостра ниркова недостатність)
порушення нюху і смаку.

При цьому сильний зв’язок не означає, що ці стани є найбільш поширеними. Так, серед найбільш частих ускладнень COVID-19:

пневмонія, на яку хворіють близько 27,6% від усіх людей з COVID-19 і у 81% пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії,
дихальна недостатність, яку спостерігали в 22,6% від усіх людей з COVID-19 і у 75,3% пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії,
гостра ниркова недостатність, яку мали близько 11,8% від усіх хворих і 50,7% пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії,
інший сепсис, який був у 10,4% від усіх і у 54,1% пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії.

Нарешті, серед ускладнень з найбільш високим ризиком значаться вірусна пневмонія, дихальна недостатність, сепсис, гостра ниркова недостатність, гострий респіраторний дистрес-синдром.

У той же час, аналіз не підтвердив попередні припущення про те, що COVID-19 значно збільшує ризик інсульту.

Нагадаємо, що раніше вчені довели ефективність масок для захисту від COVID. Маска ефективно затримує великі респіраторні краплі при видиху і таким чином знижує ризик прямої передачі коронавірусу.

Також повідомлялося, що COVID-вакцини будуть ефективні протягом тривалого часу. Фахівці встановили, що імунітет до COVID-19 зберігається, мінімум, вісім місяців. А це означає, що вакцини від коронавірусу будуть захищати людину від повторного зараження тривалий період.

aspekty.net


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/525618.htmlЧитайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua