Вчені з’ясували, як фастфуд впливає на сон і пам’ять підлітків

16 май, 20:48

Дослідники вивчили харчові звички старшокласників і з’ясували, як ті впливають на сон підлітків. Спостереження проводили в 64 країнах світу, воно охопило 175 тисяч підлітків. Висновки дослідження опубліковані на сайті Квінслендського університету.

«Аналіз даних 175 261 підлітка у віці від 12 до 15 років показав, що часте вживання нездорової їжі пов’язане з поганою якістю сну, який, в свою чергу, негативно впливає на їхнє самопочуття, пам’ять і когнітивні здібності», — йдеться в звіті.

Згідно зі звітом учених, у підлітків, які часто споживали газовану воду, ймовірність проблем зі сном була на 55% вищою, ніж у тих, хто пив менше цих солодких напоїв.

«Ідеться приблизно про три напої на день, в порівнянні з одним», — уточнюють фахівці.

Також, експерти зазначили, що порушення сну спостерігалося і у дітей, якщо вони споживали фаст-фуд більш ніж чотири рази на тиждень. При цьому, як наголосили автори дослідження, у дівчаток порушення траплялися вдічі частіше, ніж у хлопчиків.

«Ці результати викликають більше занепокоєння, оскільки неякісний сон негативно позначається на добробуті і когнітивному розвитку підлітків», — прокоментував автор дослідження Асад Хан.

Хан наголосив, що профілактичні заходи повинні починатися в школах і родині. В освітніх установах вчені рекомендують обмежити доступ дітей до газованої води і шкідливих перекусів, а батькам — рідше купувати їх додому і залучати дітей до подібного раціону, особливо, якщо в сім’ях ростуть дівчатка.

Нагадаємо, раніше вчені розповіли, чим фастфуд небезпечний для дітей. А торік в Лондоні заборонили рекламу фастфуду у транспорті.

aspekty.net


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/525617.htmlЧитайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua