Деякі продукти бджільництва є особливо цінними

29 апр, 13:08

Слово «молочко» наявне у назві трьох найцінніших і дорогих продуктів бджільництва, хоча жоден з них нічого спільного зі звичними молочними продуктами не має, інформує Ukr.Media.

Маточне «молочко»

У першу чергу — це маточне «молочко»: речовина, що виробляється аллотрофічними залозами бджіл-годувальниць. З давніх часів маточне молочко вважається еліксиром здоров’я і життєвих сил. Його прийом чинить позитивний вплив на роботу усіх життєво важливих органів і систем людського організму. Надає: адаптогенну, тонізуючу, дерматопротекторну, антисептичну дію, стимулює клітинний метаболізм і регенерацію, покращує трофіку тканин. Маточне молочко міститься у складі багатьох фармацевтичних препаратів — біостимуляторів.

Трутневе «молочко»

Трутневе «молочко». Так до 90-х років XX століття називали гомогенат трутневого розплоду — вичавку з личинок трутнів. Він має багатий біохімічний склад, схожий зі складом маточного молочка, і за деякими компонентами його перевершує (у тому числі за вмістом стероїдних гормонів і деценових кислот). Трутневий гомогенат також міститься у складі фармацевтичних препаратів з показаннями до застосування: фізична слабкість, астенія, порушення обміну речовин, остеопороз, затримка статевого дозрівання, сексуальна астенія, розумова втома, передчасне старішання.

Личинкове «молочко»

Личинкове «молочко». Так іноді називають ще один унікальний продукт бджільництва — гомогенат личинок воскової молі. Унікальність личинок воскової молі у тому, що харчуються вони бджолиним воском і здатні його перетравлювати, у цьому їм допомагає фермент — цераза, який не має ані природних, ні штучно синтезованих аналогів. Наявність цього фермента і збалансований біохімічний склад наділяє засоби з личинок воскової молі потужною протитуберкульозною активністю, здатністю розсмоктувати тромби і бляшки у судинах та легеневій тканині, а також регенерувати рубцеві тканини після інфаркту.

Усі ці продукти мають одну цінну спільну властивість — вони є потужними природними імуномодуляторами і адаптогенами.

aspekty.net


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/524518.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua