Як відмова від сніданку відбивається на здоров’ї

24 апр, 13:28

Як відмова від сніданку відбивається на здоров’ї людини. Відмова від сніданку негативно впливає на здоров’я людини.

Дієтологи, лікарі і фахівці з харчування не втомлюються повторювати: сніданок — найважливіший прийом їжі за весь день. Повноцінна ранкова трапеза пришвидшує наш метаболізм, і протягом усього дня організм переробляє калорії, що надходять, на енергію, а не на жир. А ще сніданок допомагає нам підтримувати здоровий рівень глюкози у крові, регулює травлення, роботу ендокринної та серцево-судинної систем. І якщо регулярно відмовлятися від сніданку, то можна серйозно підірвати своє здоров’я. Подивіться, що відбувається зі здоров’ям, коли ми відмовляємося від сніданку, інформує Ukr.Media.

Підвищується ризик розвитку хвороб серця

Ризик розвитку серцево-судинних захворювань у тих, хто постійно пропускає сніданок, на 27 % вищий: це підтвердили результати дослідження, проведеного фахівцями з Гарвардського університету. Автори дослідження переконані, що уся справа у стресі, який відчуває організм, що вимушений працювати без «палива». У результаті змінюється метаболізм, порушується гормональний баланс, а також швидше набирається зайва вага, що й призводить до захворювань серця.

Зростає ризик розвитку діабету другого типу

20 % — саме на стільки підвищується ризик розвитку діабету другого типу у жінок, які постійно пропускають сніданок. Автори дослідження, проведеного у Гарвардському університеті, відзначили, що відмова від сніданку призводить до порушення резистентності до інсуліну, що своєю чергою перетворюється на переддіабетичний стан або навіть діабет.

Швидше набирається зайва вага

Здавалося б, чим менше ми їмо, тим швидше скидається зайва вага, чи не так? Виявляється, ні. Одразу кілька досліджень підтвердили прямий зв’язок між пропуском сніданку і більш повільним скиданням зайвої ваги (і більш швидким її набором). Чим рідше ми їмо, тим з більш сильним почуттям голоду сідаємо за стіл — і у підсумку з’їдаємо значно більше, ніж потрібно насправді. Крім того, відмова від сніданку призводить до стрибків інсуліну, що змушує нас відчувати сильний голод — і ми знову ж таки з’їдаємо більше, ніж треба. Тож перше правило усіх, хто вирішив худнути — ніколи не пропускайте сніданок.

Сповільнюється метаболізм

Якщо ми їмо нерегулярно, наш обмін речовин сповільнюється, щоб заощадити вже наявну енергію і протриматися до більш ситних часів. Щоразу, коли ми пропускаємо сніданок, наш організм сприймає це як ознаку голодних часів і переходить у режим енергозбереження. І кожну отриману калорію не переводить у енергію, а запасає на чорний день. У вигляді жиру, природно.

Знижуються когнітивні здібності

Так-так, якщо забути поснідати перед роботою, навчанням або тим більше іспитом, мозок буде працювати гірше, увага — розсіюватися, концентрація — падати, а пам’ять безумовно погіршиться. Глюкоза — головне паливо для мозку, а пропущений сніданок безумовно знижує її рівень у крові. Якщо ви хочете, щоб перша половина вашого дня була по-справжньому продуктивною, обов’язково снідайте — причому стравами, які багаті на складні вуглеводи і білок.

Знижується рівень енергії

Якщо вранці ви звикли займатися спортом, то вам обов’язково потрібен сніданок. У іншому разі вам просто може не вистачити енергії для повноцінного тренування. Згідно з дослідженням, проведеним фахівцями Університету Вісконсіна, сніданок дає нам 25 % усього добового запасу енергії — як можна добровільно відмовлятися від нього?

З’являється неприємний запах з рота

Перша ранкова трапеза стимулює вироблення слини, яка допомагає очищати язик, зуби і ясна від нальоту бактерій, які викликають неприємний запах з рота. Якщо ж не поснідати, то наліт буде утворюватися навіть після чищення зубів, і ваше дихання буде, м’яко кажучи, не дуже свіжим.

Підвищується рівень кортизолу

Кортизол — гормон, який виробляється під час стресу — дуже небезпечний для нашого здоров’я. Його постійне підвищення може призвести до порушень роботи ендокринної, травної та серцево-судинної систем. Як показали результати дослідження, проведеного фахівцями Каліфорнійського університету у 2014 році, у жінок, які постійно пропускали сніданок, рівень кортизолу був більш високим, ніж у тих, хто не забував про ранкову трапезу. Фактично, жінки, які відмовлялися від сніданку, перебували у стані хронічного стресу, що, зрозуміло, дуже погано позначалося на їх здоров’ї.

Менструація стає більш важкою

Відмова від сніданку може зробити критичні дні більш болючими — про це свідчать результати дослідження, проведеного у Японії у 2009 році. Студентки, які пропускали сніданок, повідомляли про хворобливі судоми, порушення регулярності критичних днів і інші схожі проблеми, яких не було у той час, коли дівчата повноцінно харчувалися.

aspekty.net


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/524184.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua