Румунія нагадала Росії, чому з 2014 року в країні було посилено присутність НАТО

24 янв, 15:00

У МЗС Румунії відкинули "недоречні і безпідставні" вимоги Росії вивести війська НАТО з країни. Там нагадали, що посилення військового потенціалу НАТО в Румунії відбулося у відповідь на агресивну поведінку РФ, зокрема окупацію українського Криму. Про це повідомляє пресслужба румунського відомства.

Присутність НАТО в союзних державах – "суто оборонна реакція на дедалі агресивнішу поведінку Російської Федерації, особливо з 2014 року, коли українська територія Криму була незаконно окупована Росією".

Сьогодні така поведінка продовжує посилюватись, незважаючи на спроби НАТО вести конструктивний діалог, зазначили у МЗС Румунії.

Там також нагадали, що російську вимогу відвести війська Альянсу до кордонів 1997 року "вже булу однозначно відхилено Північноатлантичним альянсом як неприйнятну".

"Союзники рішуче заявили, що продовжуватимуть свою політику зміцнення безпеки та колективної оборони, зокрема через присутність союзних військ на території східних союзників", – сказано в повідомленні.

У МЗС Румунії пообіцяли і надалі рішуче підтримувати зміцнення східного флангу НАТО. Там нагадали, що румунська влада вітала нещодавні заяви США і Франції про намір розмістити війська в Румунії в рамках цілей стримування й оборони союзників.

Водночас МЗС висловило сподівання, що діалог із РФ продовжиться і призведе до деескалації.

Вадим Ребрина

ЛIГАБiзнесIнформ


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/519498.htmlЧитайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua