Щеплені CoronaVac з бустером вакцинами Pfizer або Moderna: оптимістичне дослідження

18 янв, 15:00

Якщо щепленим вакциною CoronaVac дати третю дозу вакциною Pfizer-BioNTech або Moderna, рівень антитіл, зокрема і проти омікрон-штаму коронавірусу, виходить на рівень навіть вищий, ніж після трьох доз цих сучасних мРНК-вакцин, або ніж у перехворілих і щеплених мРНК. Такі результати дослідження міжнародної групи вчених викладені на medRxiv як препринт.

Автори вивчали імуногенність різних комбінації вакцин, зокрема мРНК-бустер після звичайного курсу вакцин із "убитими" вірусами – BBIBP-CorV (Sinopharm) та CoronaVac (Sinovac).

Оцінювалися рівні проти S-білка коронавірусу SARS-CoV-2 у первісного, бета-, дельта- та омікрон-штамів. Оскільки останній стає домінантним на всій планеті, цікавлять показники щодо нього.

мРНК-бустер після "коронаваку" давав зліт антитіл до показника близько 665. Це більше, ніж після трьох доз мРНК (476), і більше, ніж коли людина щепилась мРНК після хвороби. У цьому дослідженні визначали не конкретно нейтралізувальні антитіла, а "сумарні".

Як додали автори, такий гетерологічний режим вакцинації значно посилював специфічні відповіді В- та Т-клітин пам'яті. Антитіла – далеко не весь захист організму від інфекції. Це "перша лінія оборони", тоді як друга – Т-клітинний імунітет, котрий, як і раніше, розпізнає і знищує омікрон.

"Таким чином мРНК-бустер після курсу інактивованих вакцин може підвищувати захист від нових варіантів SARS-CoV-2, включно з омікроном", – підсумували вчені.

Евгений Пилипенко

ЛIГАБiзнесIнформ


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/519142.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua