За пів року в Україні продали менше 0,4% усіх сільгоспземель — Київська школа економіки

17 янв, 10:00

За перші пів року функціонування ринку землі в Україні було продано 0,375% від усіх сільськогосподарських земель у державі.

Про це повідомляє пресслужба Київської школи економіки.

Зазначається, що найактивнішою є Харківська область, де продано 1% від загальної площі сільськогосподарської землі в обігу, далі Херсонська область — 0,7%. В аутсайдерах — Рівненська, Львівська та Івано-Франківська області, де продано лише 0,1% землі.

За даними, що вносяться при реєстрації угод купівлі-продажу, середньозважена ціна коливається на рівні близько 40 тис. грн за гектар. Експерт Центру досліджень продовольства та землекористування КШЕ Роман Нейтер пояснив, що ціна земельної ділянки варіюється залежно від типу земельної ділянки та її розташування.

У середньому за перше півріччя ринку землі в Україні укладалося близько 470 угод на день, а сукупна площа угідь, за якими укладено угоди, перевищує 150 тис. га.

«В абсолютних значеннях це істотна сума, адже від 150 тисяч гектарів стартує площа земельних банків найбільших агрохолдингів країни. У відносних числах 155 тис. гектарів — це 0,375% від площі сільгоспземель в Україні. Вважається, що в країнах, де ринок стабільно розвивається, в обігу перебуває близько 1−1,5% землі щорічно», — прокоментував Нейтер.

За його прогнозом, якщо темпи зростання ринку землі збережуться, Україна зможе вийти на цей цільовий показник вже наступного року.

Нейтер розповів, що структура угод від місяця до місяця вже є стабільною: найбільша кількість транзакцій відбувається із землями для ведення особистого селянського господарства (32,6 тис. угод).

Натомість, дві третини із сукупної площі проданих земель — це товарна сільськогосподарська земля (102,4 тис. га), ще третина — земля ОСГ.

Порівняно з листопадом, обсяги ринку землі в останній місяць 2021 року зросли як за кількістю угод купівлі-продажу, так і за площею землі в обігу приблизно на 30%. У грудні вперше за 6 місяців від запуску ринку, щоденна кількість угод перевищила тисячу, такі показники спостерігалися 5 разів упродовж місяця. Крім того, 6 разів у грудні щоденна площа землі в обігу перевищувала 2 500 га.

Експерт КШЕ зауважив, що абсолютний рекорд було зафіксовано 23 грудня — майже 1 200 транзакцій і понад 3 тис. га проданих земель.

Инф. finance.ua


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/518934.htmlЧитайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua