МВФ попередив країни, що розвиваються, про економічні проблеми через підвищення ставки ФРС

11 янв, 15:30

Країни з економікою, що розвивається, мають підготуватися до підвищення відсоткових ставок у США, оскільки це може сколихнути фінансові ринки і спровокувати відтік капіталу та знецінення валют. Про це йдеться у блозі Міжнародного валютного фонду.

МВФ звертає увагу, що найбільше постраждають країни з економікою, що розвивається, і вони "мають готуватися до можливих спалахів економічної нестабільності".

Зазначається, що зростання заробітної плати у США або постійні перебої з постачанням можуть призвести до зростання цін більше, ніж очікувалося, а також підігріти очікування інфляції, спричинивши швидке підвищення ставок центральним банком США. Вплив посилення ФРС у такому сценарії може бути серйознішим для вразливих країн.

"Швидше підвищення ставок ФРС може потрясти фінансові ринки і посилити фінансові умови в усьому світі. Ці події можуть супроводжуватися уповільненням попиту і торгівлі у США та можуть призвести до відпливу капіталу і знецінення валюти на ринках, що розвиваються", – йдеться у блозі.

Водночас ринки з високим державним і приватним боргом, валютними ризиками і нижчими сальдо поточного рахунку вже зіткнулися зі значними рухами своїх валют відносно до долара США, зазначили у Фонді.

Поради від МВФ
У МВФ заявили, що ринки, які розвиваються, з більш сильним інфляційним тиском або слабшими інститутами мають діяти швидко, щоб дозволити валютам знецінитися і підвищити базові відсоткові ставки. Він закликав центральні банки чітко і послідовно повідомляти про свої плани щодо жорсткості політики, а країни з високим рівнем боргу, номінованого в іноземній валюті, мають у разі можливості хеджувати свої ризики.

Уряди також можуть оголосити про плани щодо збільшення бюджетних ресурсів завдяки поступовому збільшенню податкових надходжень, проведення зміни у пенсіях та субсидіях або інших заходів, додали у МВФ.

Goldman Sachs чекає від ФРС чотирьох підйомів ставки цього року, пише Bloomberg. Зростання ставки очікується у березні, червні, вересні та грудні. Посилення монетарної політики пов'язане з високими темпами інфляції та ситуацією на ринку праці.

Наталия Софиенко

ЛIГАБiзнесIнформ


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/518716.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua