Як захищає вакцина AstraZeneca. Хороша новина про Т-клітинний імунітет проти «корони»

29 ноя, 14:45

Одна доза вакцини Oxford-AstraZeneca давала 46,2% захисту від зараження дельта-варіантом SARS-CoV-2, дві – 63,1% під час сплеску інфекції в Індії у квітні-травні 2021 року. Клітинний імунітет проти цього штаму був таким самим ефективним, як і проти початкового. Про це пишуть в The Lancet.

В Індії використовують "астразенеку" місцевого виробництва, яка там називається CoviShield.

Перевіривши захисні антитільні відповіді проти дельти, автори виявили, що вони "були значно знижені" проти відповідей проти оригінального, "уханьського" варіанта SARS-CoV-2.

Автори підкреслюють, що вакцинальний захист від середнього та тяжкого ступеня COVID-19 був вищим, ніж захист від інфекції: 79,2% та 81,5% після однієї та двох доз відповідно.

Важливо, що середній інтервал між дозами вакцини в учасників дослідження був лише 33 дні. Зі збільшенням інтервалу до 12 тижнів підсумковий захист від "астразенеки" зростає.

Але є й хороші новини: як пишуть дослідники, Т-клітинний імунітет був приблизно таким самим, як і проти первісного варіанта вірусу. Це може компенсувати послаблення антитільного захисту, вважають вони.

"Хоча зараження дельтою залишається можливим через знижену нейтралізацію викликаними вакциною антитілами, які запобігають проникненню вірусу до клітин, захист від тяжкого захворювання може бути пов'язаний із підтриманням Т-клітинних відповідей на вакцину", – пишуть автори дослідження.

"Наші дані показують, що дві дози вакцини AstraZeneca дають помірний захист від зараження дельтою та високий рівень захисту проти помірного до тяжкого COVID-19", – йдеться у висновках.

Евгений Пилипенко

ЛIГАБiзнесIнформ


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/516195.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua