24 ноя, 15:00
Сироватка крові після змішаної схеми вакцинації, коли перша доза була препаратом CoronaVac (Sinovac), а друга Comirnaty (Pfizer), ефективніше нейтралізувала як вихідний "уханьський" штам коронавірусу, так і всі наступні штами, ніж сироватка після двох доз CoronaVac. Про це у препринті дослідження на medRxiv пишуть вчені з Таїланду.
У серпні 2021 року Таїланд, який до того робив щеплення своїм громадянам CoronaVac і AstraZeneca, імпортував партію Pfizer. Першими її отримали медики: або дві дози Pfizer з інтервалом у три тижні, або третьою (бустерною) дозою для щеплених раніше двома дозами CoronaVac, або як другою дозою для щеплених однією дозою CoronaVac або AstraZeneca.
Дослідження показало, що змішані схеми CoronaVac→Pfizer викликали вищу відповідь антитіл і нейтралізуючу активність, ніж дві дози CoronaVac. Ефективність запобігання COVID-19 із симптомами водночас, стверджують автори, коливалася в межах 65–83%.
Загальна імунна реакція антитілами на схему CoronaVac→Pfizer була приблизно така ж, як після двох доз Pfizer.
Порівняння інтервалів між дозами CoronaVac та Pfizer показало, що більший інтервал дає більші рівні антитіл та сильнішу нейтралізацію проти альфа- та бета-штаму.
Автори підкреслюють, що хоча рівні антитіл не корелюють безпосередньо з рівнями захисту, дослідження показують, що вищі рівні пов'язані з нижчим ризиком розвитку симптомів COVID-19.
Висновок дослідників: змішана схема CoronaVac→Pfizer може використовуватися як альтернативна в країнах, де є брак вакцин, і в осіб, які зазнавали сильних побічних ефектів після CoronaVac.
Евгений Пилипенко
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/515906.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua