2022 року українці зможуть онлайн контролювати свої пенсійні накопичення

21 окт, 14:00

Міністерство соціальної політики заявило про успішне завершення пілотування Єдиної інформаційної системи соціальної сфери в чотирьох територіальних управліннях соціального захисту населення і п'яти територіальних громадах Київської та Житомирської областей.

Як повідомляє пресслужба міністерства, експлуатація системи розпочнеться 2022 року. Поступово до системи увійдуть всі види соціальних виплат – від пенсій і субсидій до виплат малозабезпеченим та допомоги з безробіття.

На базі єдиного соціального реєстру буде консолідуватися вся "пенсійна історія" людини, тобто інформація та документи про формування її пенсії в солідарній та обов'язковій накопичувальній пенсійних системах.

"Кожна людина, яка працюэ, наступного року зможе зайти у власний соціальний кабінет у Єдиному соціальному реєстрі через спеціальний портал або платформу Дія. Важливо, що в цьому кабінеті на старті роботи накопичувальної системи людина зможе вибрати пенсійний фонд, змінити його і цей вибір відразу відобразиться в ЄСР. Також у кабінеті вона зможе бачити і контролювати обсяг своїх пенсійних накопичень, сплачені внески, отриманий інвестиційний дохід, здійснені виплати", – зазначає міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Використання ЄСР і ЄІССС для обліку цілісної "пенсійної історії" людини як у солідарній, так і в обов'язковій накопичувальній системі, передбачено Стратегією цифровізації соціальної сфери і Положенням про ЄІССС.

Анна Лыса-Кузмич

ЛIГАБiзнесIнформ


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/513892.htmlЧитайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua